Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE SUSITIKIMAS SU TARPTAUTINIAIS MENO KOLEKCIONIERIAIS
Informacinis pranešimas [2010 10 04]
 

Menininkas Deimantas Narkevičius

Spalio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta paroda paroda “Milijonas ir viena diena“. Joje bus pristatyti tarptautiniai kino ir video meno kūriniai, kurie padarė didžiulę įtaką XX amžiaus meno raidai. Parodos metu bus rodomas Deimanto Narkevičiaus filmas “Ausgeträumt” (2010), kurio premjera įvyko šių metų balandį viename žymiausių šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje - „Tate Modern“(Londonas).

Ta proga “Meno klubas” organizuoja susitikimą su menininku ir jo darbus kolekcionuojančia pora is Paryžiaus norėdami supažindinti klubo narius su video meno specifika ir jo kolekcionavimo ypatumais.

Nacionalinės premijos laureatas Deimantas Narkevičius - žinomiausias Lietuvos menininkas tarptautinėje meno rinkoje. 2008 m. Narkevičius gavo prestižinį Vincent van Gogh apdovanojimą. Tai šiuolaikinio meno apdovanojimas kas du metus įteikiamas sėkmingiausiam Europos menininkui. Deimanto Narkevičiaus kūriniai yra eksponuojami svarbiausiuose modernaus meno muziejuose visame pasaulyje. Pagal menininkų reitingą “ArtFacts” šiuo metu Deimantas Narkevičius yra Nr. 373 menininkas pasaulio meno scenoje ir nuolat gerina savo pozicijas. Tai aukščiausia vieta, kurią užima menininkas iš Pabaltijo.

Isabelle ir Jean-Conrad Lemaitre – vieni ambicingiausių tarptautinio meno kolekcionierių. Sutuoktinių pora kolekcionuoja meną nuo 1983 m. Lemaitre kolekcijoje yra tokių menininkų kaip Turner prizo laimėtojo Gillian Wearing, Mark Wallinger, Tacita Dean, Isaac Julian, Steve McQueen ir Keith Tyson darbai. Kolekciją sudaro 33 skirtingų tautybių menininkų kūriniai. Lemaitre savo kolekciją noriai skolina muziejams bei parodoms, video meną rodo savo namuose. Kolekcionieriai remia nemažai meno institicijų - Pompidou centrą ir La Maison Rouge fondą Paryžiuje. Lemaître yra įsteigę "VideoCollector" prizą jauniems video menininkams.

Meno klubo renginio metu menininkas Deimantas Narkevičius pristatys savo darbus bei papasakos apie savo kelią užkariaunant tarptautinę meno sceną. Isabelle and Jean-Conrad Lemaître pasidalins žiniomis apie šiuolaikinio meno kolekcionavimą. Be to, žiūrovai turės unikalią galimybę susipažinti su Lemaitre kolekcija – renginio metu kolekcionieriai surengs savo kolekcijos peržiūrą. Renginys vyks spalio 10 d. 14 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje.

Daugiau apie renginį ir registracija į jį: www.menoklubas.lt

Kontaktinis asmuo:
Ilma Nausėdaitė
ilma[at]menoklubas.lt
+370 604 84190

www.menoklubas.lt


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.10.05