Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
PARODA „MINIOS. MINIOS VAIZDINIAI LIETUVOS DAILĖJE NUO XIX A. IKI ŠIŲ DIENŲ“

2012 m. gruodžio 7 d. –  2013 m. vasario 17 d.

ANOTACIJA

Gerardas Bagdonavičius. Šiauliai. Vilniaus gatvėje cirko žvėrinčius. Fotografija, 1930. Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Moderniųjų laikų fenomenas, vadinamas minia, dažnai turi blogą reputaciją. Sakoma, jog daugelis, pirmą kartą susidūrę su XIX a. didmiesčių masėmis, patyrė siaubą ir pasibjaurėjimą. Iš tiesų, minia gali būti grėsminga. Ji kėsinasi pažeisti atskiro individo ribas, nors beveik kiekvienas yra patyręs, kas yra „masės instinktas“ arba pagunda pranykti žmonių sraute. Minia daugelį gąsdino, o ir tebegąsdina, savo „prigimtiniu“ maištingumu – ji pradėjo mėtydama supuvusius pomidorus į nepatikusio spektaklio sceną ir tęsė kovodama barikadose. Tačiau kelių paskutinių šimtmečių istorijos įvykiai – ir geri, ir blogi – neįsivaizduojami be masių dalyvavimo. O kaip šiandien? Kokios galimybės glūdi šiuolaikinėse kolektyviškumo apraiškose – miniose, gaujose, sambūriuose, bendruomenėse?
 

Parodoje rodomi meno kūriniai, sukurti Lietuvoje per pastaruosius du šimtus metų su trupučiu. Visi jie vienaip ar kitaip vaizduoja, išgalvoja, komentuoja ar analizuoja minias. Tačiau parodos dėmesio centre – ne minios, kokios jos egzistavo ar egzistuoja Lietuvoje, bet kolektyviniai jų vaizdiniai, gimę atskirų menininkų vaizduotėse. Santykis tarp individualios ir kolektyvinės vaizduotės galėtų priminti individo ir minios santykį. Kaip perspėja šiuolaikiniai filosofai, minia nėra individų suma, minia – jų susitikimo išprovokuotas procesas, sunkiai kontroliuojamas socialinis eksperimentas.
 

Parodoje eksponuojami kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Modernaus meno centro, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Vilniaus Universiteto bibliotekos, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Lietuvos kino studijos, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto ir privačių kolekcijų.
 

Parodos kuratorės: Linara Dovydaitytė, Dovilė Tumpytė
 

Organizatorius: LDM Nacionalinė dailės galerija

Rėmėjas: Lietuvos respublikos kultūros rėmimo fondas, Exterus


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.12.18