Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.ltParoda „Milijonas ir viena diena“; paroda „Lietuvos kinas ir dailė“

NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – TARPTAUTINĖS KINO IR VIDEOMENO PARODOS „MILIJONAS IR VIENA DIENA“ IR KINO SCENOGRAFIJOS ESKIZŲ PARODOS „LIETUVOS KINAS IR DAILĖ“ ATIDARYMAS

Informacinis pranešimas [2010 10 12]

Kvietimas į parodas „Milijonas ir viena diena“ bei „Lietuvos kinas ir dailė“

Spalio 15 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) kviečia į tarptautinės kino ir videomeno parodos „Milijonas ir viena diena“ bei kino dailės parodos „Lietuvos kinas ir dailė“ atidarymus ir specialiąją atidarymo programą. Šia proga Nacionalinė dailės galerija lankytojams bus atvira iki 22 val. Parodos veiks iki gruodžio 19 d. Spaudos konferencija – penktadienį 11 val.

Parodoje „Milijonas ir viena diena“ apmąstoma jau daugiau nei šimtmetį vykstanti judančių vaizdų sklaida, pasitelkiant kiną, televiziją, internetą, šiuolaikinį meną ir kitus būdus. Ši sklaida tapo vienu svarbiausių šiandienos pasaulėžiūrą formuojančių veiksnių. Parodos pavadinimą įkvėpė kino kritiko Terry Ramseye knyga apie ankstyvąją kino pramonę „Milijonas ir viena naktis“ (1926), kurioje kinas vertinamas kaip populiariausia ir patraukliausia meno forma, o kino istorija prilyginama pasaulio istorijai. Parodoje į judančius vaizdus taip pat žvelgiama pasaulio vaizdinių kūrimo aspektu: kokias viltis ir fantazijas leido įkūnyti ši medija, kokia jos kalba buvo pasirenkama ir kaip tai susiję su socialiniu, politiniu bei kultūriniu kontekstu. Siekiant pristatyti kuriamų pasaulėvaizdžių įvairovę, populiarusis kinas gretinamas su avangardiniais filmais ir videomenu.
Parodoje pristatomi Lietuvos ir užsienio kino bei videomeno kūrėjų Tamáso St. Auby‘io, Vidmanto Bačiulio, Raimundo Banionio, Artūro Baryso (Baro) ir Jono Čergelio, Balio Bratkausko, Richardo Donnerio, Marijono Giedrio, Jean-Luco Godardo, Dominique Gonzalez-Foerster, Almanto Grikevičiaus, Omero Fasto, Adamo Leecho, Jono Meko, Williamo Camerono Menzies‘o, Aernouto Miko, Michaelo Moore‘o, Deimanto Narkevičiaus, Sergejaus Paradžanovo, Ivano Pyrjevo, Romano Signerio, Johno Smitho, Hirošio Sugimoto, Raimondo Vabalo, Billo Violos, Vytauto Žalakevičiaus, Arūno Žebriūno darbai.

Ją papildys dvi filmų programos NDG auditorijoje: spalio 21 d., ketvirtadienį, – „Filmai apie filmus“, gruodžio 10 d., penktadienį, – „Lietuvos kino mėgėjų filmai“.

Parodos metu bus išleistas parodos gidas lietuvių ir anglų kalbomis.

Tą pačią dieną atidaroma Lietuvos kino scenografijos eskizų paroda „Lietuvos kinas ir dailė“ iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkinio. Ji apima XX a. 6–8 dešimtmečių laikotarpį, kai subrendo dailininkų karta, sukūrusi savitą kino dailės kalbą, susijusią su to paties laikotarpio vaizduojamosios dailės atradimais. Parodoje eksponuojami 106 pirmųjų Lietuvos kino dailininkų – Arūno Žebriūno, Algirdo Ničiaus, Vytauto Kalinausko, Algimanto Švažo, Juzefos Čeičytės, Jeronimo Čiuplio ir Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės kino scenografijos eskizai.

Abi parodas lydės NDG Edukacijos centro parengta, kino ir videomeno suvokimui bei interpretacijai ir scenografijos vaidmeniui kine skirtos edukacinės programos.
Parodų atidarymo programa:

11.00 val. – spaudos konferencija, kurioje dalyvaus NDG vadovė Lolita Jablonskienė, parodos „Milijonas ir viena diena“ kuratoriai Giedrius Gulbinas, Eglė Mikalajūnaitė, Dovilė Tumpytė bei menininkai Deimantas Narkevičius (Lietuva) ir Tamás St. Auby (Vengrija); parodos „Lietuvos kinas ir dailė“ kuratoriai Donata Griciutė ir Helmutas Šabasevičius, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė Regina Lopienė;

18.00 val. – oficialus atidarymas;

19.30 val. – Indie roko grupės „Without Letters“ pasirodymas;

20.00 val. – kinematografiškas radijo laidos ir internetinio dienoraščio „Bangos“ kūrėjo Emanuelio Ryklio garso takelis.

Atidarymo metu bus pristatyta būsimų „Milijono ir vienos dienos“ žiūrovų sukurtų vaizdo miniatiūrų projekcija „Mano ekranas“.

Parodų partneriai: UAB „Lietuvos kinas“ ir Lietuvos kino, teatro ir muzikos muziejus. Rėmėjai: LR kultūros rėmimo fondas, Amerikos centras, Prancūzų kultūros centras, Goethe’s institutas Vilniuje, Šveicarijos meno taryba „Pro Helvetia“, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Prime Partner“, UAB „Servier“, UAB „Sintagma“, Įmonė „Fetras“, UAB „IRIS“, Įmonė „ATLAS”, „Tamsta“. Informaciniai rėmėjai: Lietuvos televizija, „Delfi“, „Valstybė“, „Vilniaus diena“.

Įėjimas į galeriją parodų atidarymo dieną – nemokamas

Daugiau informacijos apie būsimus renginius: www.ndg.lt, tel. (8 5) 212 29 97, mob. 8 689 79997, Dovilė Tumpytė

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.10.12