Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
KONFERENCIJA „KULTŪRA BESIKEIČIANČIOJE TELEVIZIJOJE: DIDŽIOJI PROFANACIJA AR DIDŽIULĖS GALIMYBĖS?“
2012 m. rugsėjo 27–28 d.
 

Lietuvoje, kaip ir kitose Vidurio Europos šalyse, televizija yra įtakingiausia žiniasklaidos rūšis, tačiau kultūrinio gyvenimo perteikimas televizijoje vis dar kelia kontraversijas. Daugelis menininkų ir intelektualų mano, kad vizualinė kultūrinio turinio reprezentacija lemia kultūros supaprastinimą ir jos pateikimą vien šou ir skandalo perspektyvoje. Kita vertus, televizijos žmonės linkę žvelgti į kultūrinius įvykius kaip į „elitinę“, nedaugelį dominančią, taigi „netelpančią į formatą“ sferą.

Šioje konferencijoje bus nagrinėjamas klausimas, ar egzistuoja kelias tarp šiųdviejų priešpriešų. Ar esama Vidurio Europos televizijoje adekvataus ir įtaigaus kultūros bei atskirų menų pristatymo pavyzdžių? Kokios turi būti institucinės, turinio ir asmeninės to prielaidos? Kaip interaktyvių interneto formatų (pvz., „YouTube“) atsiradimas keičia kultūros sklaidą audiovizualinėje terpėje?

Šiuos ir kitus klausimus konferencijoje gvildens ir gerąja patirtimi dalinsis žinomi kultūros teoretikai ir kritikai, televizijos prodiuseriai ir moderatoriai iš Lietuvos (Nerijus Milerius, Laurynas Katkus, Lolita Jablonskienė, Vaidas Jauniškis ir kiti), Latvijos (Uldis Čekulis, Ugis Olte), Estijos (Joonas Hellerma), Slovėnijos (Andraž Pöschl ) ir Rusijos (Ekaterina Lapina-Kratasyuk).

Konferencija vyks 2012 m. rugsėjo 27-28 dienomis Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Norinčius dalyvauti konferencijoje, kviečiame iki 2012 m. rugsėjo 26 d. registruotis tel. (8 5) 219 34 17 arba elektroniniu paštu j.kaznauskaite[at]lrkm.lt.


Preliminari konferencijos programa

 


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.09.26