Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
SUSITIKIMAS SU ZAGREBO ŠIUOLAIKINIO MENO MUZIEJAUS KURATORE MARTINA MUNIVRANA
2011 m. gegužės 25 d. 15.30 val.
 

NDG Auditorijoje kuratorė Martina Munivrana pristatys projektą „Idėjų skaitmenizavimas. Konceptualaus meno praktikų archyvai“.

„Idėjų skaitmenizavimas. Konceptualaus meno praktikų archyvai“ – tai inovatyvus projektas, skatinantis bendradarbiavimą, kultūrinius mainus, šviečiamąją veiklą bei žinių dalijimąsi tarp Centrinės Europos kultūros institucijų ir modernaus bei šiuolaikinio meno muziejų. Projekto tikslas – užpildyti edukacijos spragas ir suteikti daugiau žinių apie 20 a. 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių konceptualaus meno praktikas centrinėje ir pietryčių Europoje, kur nepaisant komunikacijos su Vakarų pasauliu trūkumo, konceptualios idėjos įgavo savitą meninę išraišką.

Projektą Idėjų skaitmenizavimas. Konceptualaus meno praktikų archyvai remia programa Kultūra 2007–2013 ir EACEA – Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji įstaiga (angl. Education, Audiovisual & Culture Executive Agency).

16:00 val. rodysime kuratorės pristatomą dokumentinį filmą apie žymiąją Kroatijos konceptualaus meno kūrėjų grupę Gorgona.

Penki menininkai ir Gorgona. Menininkai: Marijan Jevšovar, Julije Knifer, Ivan Kožarić, Đuro Seder, Josip Vaništa. Ištrauka iš serijos TV galerija. Redaktorė Dunja Blažević, režisierius Milan-Peca Nikolić. Belgrado Radijas ir televizija, 1986, 45 min 27 sek.

Martina Munivrana nuo 2004 m. yra Zagrebo Šiuolaikinio meno muziejaus kuratorė ir viešųjų ryšių specialistė. Įgijo akademinį meno istorijos ir filosofijos išsilavinimą Zagrebo universitete. 2001–2004 metais dirbo Šiuolaikinio meno institute Zagrebe programų koordinatore ir kuratore. Jos tyrimų ir domėjimosi sritys yra performanso ir kūno meno bei konceptualaus ir neoavangardinio meno praktikos. Pastaruoju metu ji koordinuoja tarptautinį projektą Idėjų skaitmenizavimas. Konceptualaus meno praktikų archyvai.

Daugiau informacijos: tel.: (8 5) 212 29 97, NDG Dailės informacijos centro kuratorė Dovilė Tumpytė

 

 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.05.18