Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT–08105, Vilnius. Tel.  +370 5 212 2997, + 370 5  212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt
 

TRUMPŲ FILMŲ APIE ARNOLDĄ SCHOENBERGĄ VAKARAS

Informacinis pranešimas [2009 08 04]

Rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) pristatoma Arnoldo Schoenbergo centro Vienoje trumpų filmų apie dailininką ir „moderniosios muzikos tėvą“ A. Schoenbergą programa. Įėjimas į kino seansą nemokamas.

Praėjusį ketvirtadienį Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje buvo rodomas beveik trijų valandų trukmės Peterio Watkinso filmas „Edvardas Munchas“. Šį ketvirtadienį pristatomi penki trumpi filmai apie dailininką ir visuotinai pripažintą kompozitorių Arnoldą Schoenbergą. Filmus paruošė ir programą padėjo sudaryti Arnoldo Schoenbergo centras Vienoje.

Pirmajame filmuke „Kas aš esu“ (rež. Christoph Edtmayr, 2009) A. Schoenbergas pasakoja apie save, savo kūrybą, filme panaudota dokumentinė medžiaga: garso įrašai, nuotraukos, filmuota medžiaga. Žaismingai, su animacijos detalėmis, skambant šio kompozitoriaus muzikai, A. Schoenbergas pristatomas kartu su Augustu Strindbergu ir Edvardu Munchu filmuose „Strindbergas, Schoenbergas, Munchas – Šiaurės modernizmas Vienna apie 1900“ (rež. Ch. Edtmayr, 2008) ir „Arnoldas Schoenbergas: tekstai, mintys, dizainas - Augustas Strindbergas: iš „Mėlynosios knygos“ (rež. Ch. Edtmayr, 2008). 1966 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose padarytas interviu su A. Schoenbergo žmona, sūnumi ir pirmuoju mokiniu virto trumpu filmuku „Arnoldas Schoenbergas: moderniosios muzikos tėvas“ (rež. Wes Butler, 9 min.) ir programos pabaigoje „Namų kinas“ 1920 m., 1935 m., 1937 m., 1938 m. A. Schoenbergo ir jo aplinkos vaizdo įrašai, 9min., 2009.

Ši kino programa – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 m.“ projekto „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ Nacionalinėje dailės galerijoje dalis. Projektą sudaro birželio 21 – rugpjūčio 23 dienomis veikianti paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, birželio 22 d. surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Tarp tylos ir garso. Meno idėjų migracija M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryboje“, birželio 30 –– liepos 20 dienomis eksponuota taktilinė paroda neregiams ir silpnaregiams „Magiškasis M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ ir kino filmų demonstravimas.

Nacionalinėje dailės galerijoje rodoma XX a. Lietuvos dailės ekspozicija, iki rugpjūčio 23 d. pristatoma tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“. Galerijoje taip pat veikia: Informacijos centras, Edukacijos centras, lankytojų laukia kavinė.

Prieš kino seansus siūlome aplankyti Nacionalinę dailės galerijos ekspoziciją ir parodą.

Filmų peržiūrą tęsime spalio – gruodžio mėn., atidarę parodą „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“, kuri bus eksponuojama nuo spalio 2 d. iki gruodžio 6 d.

Įėjimas į kino seansus nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu.

Papildomą informaciją teikia Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programų koordinatorė Živilė Etevičiūtė (tel. 8-5 2195964, el. p. zivile@ndg.lt)

LDM Ryšių su visuomene centras

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08