Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete – http://www.ndg.lt
STASIO EIDRIGEVIČIAUS KŪRYBOS PARODA „VEIDAS ANT KAUKĖS“

Stasys Eidrigevičius. Parodos plakatas. 2011. Popierius, pastelė.

Veidas ant kaukės yra vienas svarbiausių Stasio Eidrigevičiaus kūrybos motyvų, atskleidžiančių savitą dailininko mąstymą, požiūrį į jį supančią tikrovę. Eidrigevičius atsisakė tradicinės kaukės interpretacijos, t. y. kaip patogaus daikto užsidėti ant veido, kaip būdo pasijusti kažkuo kitu – tapti tuo, kuo nesi. Dailininko nedomina negyvos kaukės, jam rūpi paradoksalioji veido ant kaukės reikšmė – įkvėpti gyvybę tam, kuris yra negyvas, prakalbinti tą, kuris yra nebylus, kuriam neduota kalbos dovana.

Eidrigevičius labiausiai siejamas su dailininko fantasto, iliustratorius įvaizdžiu: pasaulyje ir Lietuvoje jo vardą išgarsino iliustracijos vaikų knygoms, su kuriomis užaugo ne viena karta, jis yra žymus originalių plakatų kūrėjas. Veido ant kaukės koncepcija Eidrigevičiui leidžia atsiskleisti kaip dailininkui pasakotojui, vizionieriui – stebinčiam ir tyrinėjančiam pasaulį, o tai parodo kitą jo kūrybos aspektą.

Parodoje bus eksponuojama apie 200 kūrinių, sukurtų 1974–2010 m. – tai aliejinė tapyba, pastelės, kaukės, miniatiūros, skulptūra, estampai, akvarelės, piešiniai bei fotografijos. Kūriniai parodai pasiskolinti iš dailininko studijos Varšuvoje bei Lietuvos dailės muziejaus rinkinių.

Sveitainės
www.ldm.lt skyrelyje „Žiniasklaidai“ galite rasti spaudai tinkamų vaizdų.


Daugiau informacijos: (8 5) 219 59 63, parodos kuratorė Milda Žvirblytė


 

 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.05.31