Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  +370 5 212 2997, + 370 5  212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt
SPALVŲ IR GARSŲ DIALOGAI: M. K. ČIURLIONIO IR AMŽININKŲ KŪRYBA
 
2009 m. birželio 21 d. – rugpjūčio 23 d.
 
Parodos atidarymas – 2009 m. birželio 20 d., 13 val. 45 min.
Spaudos konferencija – 2009 m. birželio 19 d. 11 val. 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Piramidžių sonata. Scherzo. 1909. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Piramidžių sonata. Allegro. 1909. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Tarptautinė dailės paroda „Spalvų ir garsų dialogai. M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryba“  pristatys Europos „sidabro amžiuje“, XX a. pradžioje, menininkų protus jaudinusią simbolizmo ir modernizmo idėją – dailės ir muzikos bendrystės paieškas, bei atskleis kūrybines mintis ir dvasinius saitus, jungusius didįjį lietuvių menininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį (1875–1911) su amžininkais Vakarų ir Vidurio Europoje.
 
Muzikos ir tapybos ryšiai įvairūs ir ilgalaikiai. Parodoje eksponuojami kūriniai apims aktyviausios modernizmo srovių plėtros Europoje laiką. Nuo XIX a. tapybos ir muzikos sintezės sprendinių įvairovė Europos mene klostėsi ir plito ne galingo centro ir periferijos, bet daugelio kibirkščiuojančių meno centrų nuo Paryžiaus iki Sankt Peterburgo, nuo Oslo iki Vienos, principu. Įvairių šalių dailininkus vienijo bendra menų giminystės idėja, o jos sprendinių įvairovė buvo didžiulė. Šiandien tai galima pavadinti prasmingu kūrybiniu Europos menininkų dialogu.
 
Parodoje numatoma pristatyti Vasilijaus Kandinskio, Pēterio Krastiņšo, Františeko Kupkos, Edvardo Muncho, Ferdinando Ruščico, Stanisławo Wyspiańskio ir kitų žymių Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Čekijos, Skandinavijos šalių, Rusijos, Vokietijos, Olandijos menininkų darbus. Dailės ir muzikos giminystės idėja juose įkūnyta įvairiais pavidalais: tai gamtos ir visatos garsai, miestų gaudesys, muzikinės vizijos ir miražai. Parodą papildys dokumentacija (laiškai, eskizai, gaidos, fotografijos), o taip pat muzika – M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų kompozitorių Arnoldo Schönbergo ir kt. kūriniai.
 
Parodos organizatoriai:
Nacionalinė dailės galerija (Vilnius)
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (Kaunas).
 
Kuratoriai: Dr. Rasa Andriušytė-Žukienė (Vytauto Didžiojo universitetas), Osvaldas Daugelis (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus) ir dr. Vojtechas Lahoda (Čekijos Respublikos Mokslų akademijos Meno istorijos institutas)

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08