Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  +370 5 212 2997, + 370 5  212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt
 

Ketvirtadienį Nacionalinėje dailės galerijoje – M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų muzikos koncertas

Informacinis pranešimas [2009 08 18]

Rugpjūčio 20 d., ketvirtadienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks koncertas „Tarp tylos ir garso. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir jo amžininkai“. Kompozitorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Aleksandro Skriabino, Arnoldo Schönbergo, Gabrielio Fauré kūrinius atliks Lietuvos nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas, pianistai – tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso 1978 m. laureatas Jurgis Karnavičius ir Rimantas Vingras. Įėjimas į koncertą su Nacionalinės dailės galerijos lankytojo bilietu (kaina 10 Lt).

Visą šią savaitę (iki rugpjūčio 23 d.) Nacionalinėje dailės galerijoje dar veikia nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 m.“ tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, supažindinanti su XX a. pradžioje menininkų protus jaudinusia simbolizmo ir modernizmo idėja – dailės ir muzikos bendrystės paieškomis – bei atskleidžianti kūrybines mintis ir dvasinius saitus, jungusius lietuvių menininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį (1875–1911) su amžininkais Vakarų ir Vidurio Europoje.

Parodoje eksponuojami M. K. Čiurlionio, I. Aalto, N. Benua, V. Kandinskio, F. Kupkos, E. Muncho, R. Perlės, A. Schönbergo, W. Weisso, S. Wyspianskio ir kitų dailininkų darbai – 187 kūriniai iš Austrijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos muziejų bei privačių rinkinių. Čia taip pat galima pasiklausyti M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų kompozitorių sukurtų muzikos kūrinių.

Parodą jau aplankė per 15 tūkstančių lankytojų. Didelio susidomėjimo sulaukė ir birželio 22 d. surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Tarp tylos ir garso. Meno idėjų migracija M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryboje“, birželio 30 – liepos 20 d. eksponuota taktilinė paroda neregiams ir silpnaregiams „Magiškasis M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“, edukaciniai užsiėmimai bei kino filmų apie M. K. Čiurlionį ir jo amžininkus programa.

Paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ buvo atidaryta skambat muzikai, tad ir paskutiniąją jos eksponavimo savaitę rengiamas koncertas „Tarp tylos ir garso. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir jo amžininkai“. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Aleksandro Skriabino, Arnoldo Schönbergo, Gabrielio Fauré kūrinius atliks pianistai Jurgis Karnavičius ir Rimantas Vingras. Įėjimas į koncertą su Nacionalinės dailės galerijos lankytojo bilietu (kaina 10 Lt).

Paroda ir ją lydintys meno projektai pristatyti internete www.ldm.lt, www.ndg.lt.

Informaciją apie koncertą teikia Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programų koordinatorė Živilė Etevičiūtė (tel. 8-5 2195965, el. p. zivile[at]ndg.lt).

LDM Ryšių su visuomene centras
Tel. 262 18 83, 8 682 45 300

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.08