Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT–08105, Vilnius. Tel.  +370 5 212 2997, + 370 5  212 888, faksas +370 5 2122888, el. paštas info[at]ndg.lt. Svetainė internete – http://www.ndg.lt
 

PRANCŪZIJOS MENININKŲ PORTRETUOSE – DOKUMENTINIS FILMAS APIE HENRI CARTIER-BRESSONĄ


Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir, bendradarbiaudama su Prancūzų kultūros centru Vilniuje, pristato XX ir XXI a. Prancūzijos menininkus. Penkiuose kino vakaruose bus galima susipažinti su keliais svarbiais šiuolaikinio meno pasaulio veikėjais: Henri Cartier-Bressonu, Danielu Burenu, Anette Messager, Christianu Boltansky, Sophie Calle ir Orlan.

Kovo 4 d. 18 val. „Henri Cartier-Bresson - klaustukas" (pranc. „Henri Cartier-Bresson, point d'interrogation"). Režisierė Sarah Moon. 38 min., 1994 m.

Programą pradės žymios madų fotografės ir kino režisierės Sarah Moon sukurtas nespalvotos juostos filmas apie legendinį fotografą Henri Cartier-Bressoną (1908-2004). H. Cartier-Bressonas ne tik išgarsėjo kaip modernios fotožurnalistikos pradininkas, „lemiamo momento" fotografas, bet taip pat piešė, tapė, o ankstyvuoju savo gyvenimo periodu kūrė filmus. Jis daug keliavo, fotoreportažuose užfiksavo daugelį svarbių istorinių momentų: Paryžiaus išvadavimą, paskutines Mahatma Gandhi gyvenimo minutes, tapo komunistų pergalės Kinijoje liudininku. Jo sukurti portretai tapo kanoniniais didžiųjų XX a. asmenybių: Sartre‘o, Faulknerio, Camus, - atvaizdais. H. Cartier-Bressonas su kolegomis 1947 m. įsteigė vieną žymiausių fotografijos agentūrų „Magnum".

Kovo 18 d. 18 val. „Sophie Calle“. Iš serijos Kontaktai (Contacts). Režisierius Jean Pierre. 13 min., 1997 Orlan, kūniškas menas (Orlan, Carnal art). Režisierius Stephan Orlach. 75 min., 2001, N-16

Sophie Calle fotografijose fiksuojami kone detektyviniai privataus žmonių gyvenimo tyrimai, neretai trikdantys atradimai jungiami su asmeninėmis istorijomis. S. Calle kūriniai balansuoja tarp meno ir gyvenimo, tarp fiksacijos ir realybės.
Nuo 1991 iki 1999 m. Stephanas Orlachas fiksavo radikalios prancūzų menininkės Orlan veiklą. Remdamasi kūniško (carnal) meno postulatais, menininkė naudoja savo kūną kaip pagrindinį įrankį įkurdama performansus. Filmą sudaro videoarchyvai, interviu ir epizodai iš Orlan kūnui atliekamų plastinių operacijų. (Filme yra šokiruojančių scenų. Nerekomenduojama žiūrovams iki 16 metų).


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.03.15