Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: Konstitucijos pr. 22, LT-08105, Vilnius. Tel.  (8-5) 219 59 60, (8-5)  212 28 88, faksas +370 5 212 28 88, el. paštas info[at]ndg.lt
Svetainė internete –
http://www.ndg.lt

 
 
NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE – ARCHITEKTŪROS [POKALBIŲ] FONDO RENGINIAI  

2010 m. birželio 3 d. – liepos 1 d.
Spaudos konferencija – birželio 3 d. 13 val.
 

NDG informacinis pranešimas [2010 05 28]
 

Birželio 3 d., ketvirtadienį, 20 val. Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) Auditorijoje prasideda pirmasis Architektūros [pokalbių] fondo rengiamas pokalbių ciklas, tema „2010=1990+20 metų laisvos architektūros“. 13 val. kviečiame į šį ciklą pristatančią spaudos konferenciją.

Architektūros [pokalbių] fondas – įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais žmonėmis, skirti ugdyti savyje architektą – humanišką, jautrų, mąstantį, įžvalgų. Rengiamuose pokalbiuose dalyvaus įkvepiančios asmenybės, kurios ne tik apibendrins, pristatys ir aptars aktualią temą, bet ir suintriguos, privers mąstyti kitaip. Mėnesį trunkančius pokalbių ciklus jungs vis nauja bendra tema, kurią formuluos ir ves vis kitoks ciklo kuratorių duetas.

Birželio mėnesį prasidėsiantis pirmasis architektūros [pokalbių] fondo ciklas „2010=1990+20 metų laisvos architektūros”, kuruojamas Andrės Baldišiūtės ir Tomo Grunskio, pasiūlys iš skirtingų pozicijų pažvelgti į prieš du dešimtmečius išlaisvintos architektūros terpę. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1990-aisiais buvo reikšmingų geopolitinių pokyčių pradžia regione. Tada iškovota laisvė jau įgijo formą architektūroje. Savo įžvalgomis apie prieš du dešimtmečius prasidėjusį procesą visą birželio mėnesį ketvirtadieniais dalinsis architektai Markus Kaasik ir Ilmar Valdur (EE), Vytautas Dičius (LT), Audrys Karalius (LT), architektūros kritikė Ūla Tornau (LT), žurnalistas Rolandas Maskoliūnas (LT).
 

Pokalbių programa

Birželio 3 d., 20 val., Markus Kaasik ir Ilmar Valdur, „Background/ Foreground“
Konceptualūs Estijos architektai, biuro „3+1 architektai“ partneriai, Lietuvoje žinomi kaip Estijos ambasados Vilniuje, Parnu centrinės bibliotekos ir Okupacijos muziejaus Taline kūrėjai. Architektai nuo 1995 m. dėsto Talino menų akademijoje. M. Kaasik buvo parodos Lietuvoje „Žvilgsnis į save 2005–2007“ komisijos narys.

Birželio 10 d. Vytautas Dičius, „Architektūra be tabu“
Architektas, suvaidinęs esminį vaidmenį pastarojo dvidešimtmečio lietuviškos architektūros procese kaip VGTU Architektūros fakulteto dekanas, Lietuvos architektų sąjungos ir Architektų rūmų pirmininkas. Vytautas Dičius aktyviai prisidėjo prie nacionalinės teisinės bazės suformavimo architektūros srityje.

Birželio 17 d. Ūla Tornau, „Trijų Vilniaus pastatų istorijos 2000–2010“
Miesto kultūros ir architektūros teoretikė, ŠMC parodų kuratorė Ūla yra viena iš „Kultflux“ kultūros platformos iniciatorių, kuri bando praplėsti diskursą apie Vilniaus Neries krantinės kaip viešos erdvės panaudą. Ji domisi Vilniaus istorija ir vystymu, bandydama plėtoti tyrimą įvairiais formatais – šiuolaikinio meno parodomis, viešomis diskusijomis ir leidiniais.

Birželio 23 d. Rolandas Maskoliūnas, „XXI amžiaus miesto vizija: ekopolis“
Ryškiausias visuomenės fantastas, šviečiamosios TV laidos „Negali būti“ vedėjas ir kūrėjas Rolandas Maskoliūnas savo laidose ne kartą nagrinėjo mokslo įtaką architektūros ir miestų raidai. Jis yra gerai žinomas kaip laidos „Videokaukas“ rengėjas, Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistas, biologijos mokslų daktaras.

Liepos 1 d. Audrys Karalius, „Homoseksualūs aspektai nacionalinėje architektūroje“
Architektas, daugybės architektūrinių ir tarpdisciplininių renginių organizatorius bei kuratorius, architektūros kritikas, portalo „Pilotas.lt" redaktorius. Audrys Karalius yra kultūrinių tautos vertybių puoselėtojas ir miesto antropologijos tyrinėtojas, nepriklausomas Europos Sąjungos Šiuolaikinės architektūros premijos (Mies van der Rohe fondas) ekspertas.

Architektūros [pokalbių] fondo antroji dalis vyks rudenį, rugsėjo mėnesį. Paskaitų ciklo „Modernizmas.LT“ metu bus kviečiama pasigilinti į Lietuvos modernizmo klasikų kūrybą, iš naujo apžvelgti vertingiausius laiko kūrinius, nagrinėti ideologijos ir estetikos santykį. Ateityje architektūros [pokalbių] fondas nagrinės vis naujas aktualias temas, kviesdamas prisijungti, diskutuoti ir dalintis.

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2010.10.18