Neįgaliesiems     English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 
 

2014 m. įgyvendintas projektas „Turistams skirtose virtualiose muziejų parodose – unikaliausi, įdomiausi ir vertingiausi muziejų eksponatai“

2014 m. Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) įgyvendino skaitmeninto kultūros paveldo sklaidos ir naujų informacinių technologijų pritaikymo muziejų veikloje projektą „Turistams skirtose virtualiose muziejų parodose – unikaliausi, įdomiausi ir vertingiausi muziejų eksponatai“. Jo tikslas buvo sudaryti galimybę Lietuvos ir užsienio turistams, kitiems interneto vartotojams  jiems patogia, prieinama forma, naudojantis internetu, susirasti svarbiausią informaciją apie muziejuose saugomus unikaliausius, įdomiausius, vertingiausius eksponatus, skatinti visuomenę labiau domėtis muziejuose saugomomis vertybėmis, ugdyti potencialius muziejų lankytojus. Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba. įgyvendinant projektą tiesiogiai dalyvavo 15 Lietuvos muziejų.

Išsamiau apie projektą

Įgyvendinant projektą buvo sukurta nauja Lietuvos muziejų virtualių parodų sistema (internetinė virtualių parodų svetainė) „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ (interneto adresas  parodos.emuziejai.lt ), kuria naudodamiesi muziejai jau gali kurti savo pačių ar savo partnerių virtualias parodas. Jose interneto vartotojams įtaigia, šiuolaikiška forma ir  įvairiais aspektais pristatomi įdomiausi, vertingiausi, lankytojų dėmesį itin patraukiantys muziejų ir kitų juridinių bei  fizinių asmenų sukaupti, saugomi ir eksponuojami kultūros paveldo objektai. 2014 m. šioje internetinėje svetainėje lietuvių ir anglų kalbomis yra sukurtos 22 virtualios parodos iš 15 Lietuvos muziejų rinkinių.

Projekto vykdymo metu buvo suskaitmeninta, aprašyta daugiau negu 500 eksponatų bei lietuvių ir anglų kalbomis parengta ir internetinėje svetainėje „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ paskelbta svarbiausia informacija apie juos.

Projekto vykdymo metu, bendradarbiaujant su tarptautinio kultūros paveldo skaitmeninimo ir sklaidos projekto „ATHENA PLUS“ veiklų koordinatoriais Lietuvoje, 2014 m. lapkričio mėnesį LDM Vytauto Kasiulio dailės muziejuje Lietuvos atminties įstaigų darbuotojams buvo surengta

konferencija „Kultūros paveldo skaitmeninio turinio panaudojimo galimybės plėtojant Lietuvoje turizmą ir didinant muziejų lankytojų skaičių“.

Projekto vykdytojai parengė instrukciją naujų virtualių parodų kūrėjams. Sukurta sistema sudaro galimybę kiekvienam Lietuvos muziejui ir jų partneriams, veikiantiems Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse (prisijungus prie sistemos interneto naršykle pagal konkretiems duomenų teikėjams suteikiamus prisijungimo prie sistemos kodus) kurti naujas ir plėtoti anksčiau savo sukurtas virtualias parodas.

Informaciją parengė Danutė Mukienė

               
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

Tinklalapis atnaujintas 2014.12.11