Neįgaliesiems     English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 
 

Projektas „Naujoji Palangos gintaro muziejaus ekspozicija – interaktyviai ir virtualiai“

2014 m. Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS), bendradarbiaudamas su LDM Palangos gintaro muziejaus specialistais,  įgyvendino projektą „Naujoji Palangos gintaro muziejaus ekspozicija – interaktyviai ir virtualiai“.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Įgyvendinant programos tikslus ir uždavinius, buvo sukurta programinė įranga Palangos gintaro muziejaus informaciniams terminalams, kuria naudodamiesi šio muziejaus lankytojai ir interneto naudotojai turės galimybę išsamiai susipažinti su Palangos gintaro muziejuje veikiančiomis ekspozicijomis, parodomis, vertingiausiais eksponatais ir jų kolekcijomis, muziejaus ir pastato, kuriame jis veikia, istorija, buvusiais Palangos rūmų šeimininkais grafais Tiškevičiais, rūmų projektuotoju F. H. Švechtenu. Projekto vykdymo metu sukurtas ir interaktyvus senųjų gintaro kelių žemėlapis, muziejaus ekspozicinių patalpų interaktyvūs planai, trys interaktyvūs žaidimai, skirti mažiausiems ir mokyklinio amžiaus muziejaus lankytojams, kurie turėtų padėti jiems susipažinti su muziejumi, jo istorija ir pagilinti ekskursijų po muziejų metu įgytas žinias.

Išsamiau apie projektą

LDM ekspozicinio padalinio Palangos gintaro muziejaus (veikia nuo 1963 m.) rinkiniuose sukaupta daugiau negu 30 tūkst. eksponatų. Tai vienas iš labiausiai lankomų muziejų Lietuvoje – iki šiol či jau yra pabuvoję apie 9 milijonai lankytojų. 2013–2014 m. Palangos gintaro muziejuje buvo įgyvendinamas  Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės lėšomis  įgyvendinamas projektas „Palangos gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams (antras, baigiamasis, etapas)“.  2014 m. užbaigus šį projektą, buvo pradėtos formuoti naujos muziejaus nuolatinės ekspozicijos. Vienoje iš jų išsamiai bus pristatyta gintaro susiformavimo istorija, archeologinis gintaras, inkliuzai, muziejuje sukauti vertingiausi natūralaus gintaro eksponatai ir dirbiniai bei meno kūriniai iš gintaro. Antrojoje ekspozicijoje lankytojai galės apžiūrėti atkurtus istorinius Palangos gintaro muziejaus interjerus.

Projekto „Naujoji Palangos gintaro muziejaus ekspozicija – interaktyviai ir virtualiai“ tikslas buvo  įtaigiai, naudojant naujausias informacines technologijas sudaryti visuomenei galimybę geriau susipažinti su Palangos gintaro muziejaus istorija, čia sukauptomis ir ekspozicijose pristatomomis vertybėmis bei kitais eksponatais, kurių dėl objektyvių priežasčių nėra galimybių eksponuoti muziejuje, bei padėti muziejaus lankytojams įtvirtinti žinias, įgytas ekskursijų metu ir pasirengti šioms ekskursijoms iš anksto.

Įgyvendintas projektas padėjo modernizuoti Palangos gintaro muziejaus veiklą ir sumažino interaktyviai, virtualiai apie muziejų pateikiamos informacijos trūkumą, sudarė galimybę įvairiapusiškesnei muziejaus edukacinei veiklai ir galimybę svarbiausią informaciją apie muziejų gauti dažniausiai muziejaus lankytojų vartojamomis kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir lenkų.

Informaciją parengė Danutė Mukienė

               
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

Tinklalapis atnaujintas 2014.12.11