English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Edukacinė programa „Susitikime muziejuje“


 

 

 

 

 

 
Povilo Šnaro nuotr.


2014 m. rudenį Lietuvos dailės muziejuje yra įgyvendinama edukacinė programa „Susitikime muziejuje”, skirta asmenims, sergantiems demencija, turintiems specialiųjų poreikių.

Programa remiasi sėkminga Modernaus meno muziejaus Niujorke programos „Meet Me at MOMA“ patirtimi ir siekia didinti muziejų ir galerijų prieinamumą tikslinėms asmenų grupėms. Programa išskirtinė tuo, jog susieja meno ir sveikatos klausimus tokiu būdu didindama asmenų, kasdienybėje susiduriančių su socialine atskirtimi, stigmatizuojančiu visuomenės požiūriu, galimybes būti aktyviais, ugdyti savo kūrybiškumą, užsiimti saviraiška ir kt., stiprindama šių asmenų sveikatą ir gerovę.

Edukacinė programa radosi po birželio mėnesį  įvykusių mokymų Lietuvos muziejų edukatoriams, kuriuos vedė lektorė iš Airijos Baibre-Ann Harkin ir Lietuvos sporto universiteto docentės dr. Vida Ostasevičienė ir dr. Diana Rėklaitienė.

Programa „Susitikime muziejuje“ rengiama šiuose Lietuvos dailės muziejaus padaliniuose - Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniaus paveikslų galerijoje ir Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.

Šiuo metu edukacija įgyvendinama bendradarbiaujant su specialiaisiais globos namais „Tremtinių namai“, globos namais „Senevita“, Gerontologijos ir reabilitacijos centru, Priekulės socialinių paslaugų centru.

Programa „Susitikime muziejuje” yra projekto „Kultūros prieinamumo didinimas: mokymų programa kultūros ir meno darbuotojams dalis”.

Projektą vykdo VšĮ Socialiniai meno projektai.

Partneriai: Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus dailės akademija, Mančesterio metropolijos muziejus, Britų taryba, Lietuvos sporto universitetas. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.  

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2014.09.26