English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 
 
 

Kultūros nakties „Tebūnie naktis“ renginiai Lietuvos dailės muziejuje

kultūros nakties „Tebūnie naktis“ klasikinės muzikos koncertų vilniaus paveikslų galerijoje ir radvilų rūmuose  atlikėjai
(Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės, pianistės Veronikos Vitaitės fortepijono klasės studentai)
 

Roberta Mikučionytė gimė 1987 m. Panevėžyje. Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (mokėsi mokytojo Justo Dvariono fortepijono klasėje), studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Veronikos Vitaitės klasėje). Yra grojusi su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė.  
     
Marija Stručkova gimė 1987 m. Klaipėdoje. Baigė Juozo Karoso muzikos mokyklą (mokytojos metodininkės Olgos Parfeniuk fortepijono klasę), po to – Stasio Šimkaus konservatoriją (mokytojos ekspertės Jūratės Liutkienės fortepijono klasę). Nuo 2005 m. studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje. Yra respublikinių bei tarptautinių pianistų konkursų laureatė, dviejuose respublikiniuose koncertmeisterių konkursuose pelnė pirmąsias premijas. Lietuvos muzikiniame gyvenime dalyvauja kaip solistė, koncertmeisterė, groja su fortepijoniniais ir kameriniais ansambliais.  
     
Monika Daržinkevičiūtė gimė 1992 m. Vilniuje. Mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, prof. Veronikos Vitaitės fortepijono klasėje. Klaviermusik ir Balio Dvariono konkursų laureatė. Buvo pastebėta ir įvertinta Zdeněko Fibicho, „Muzika be sienų“, kamerinių ansamblių „Pavasario sonata“ konkursuose ir Manchester Piano Concerto Competition.
2007 m. Monika debiutavo su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Yra grojusi Kristupo vasaros festivalyje, koncertavusi su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Lietuvos valstybiniu simfoniniais orkestrais diriguojant Martynui Staškui ir Modestui Pitrėnui.
 
     
Rima Chačaturian gimė 1984 m. Baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. Veronikos Vitaitės klasę), studijuoja meno aspirantūroje.
Yra kelių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė bei diplomantė. Tarptautiniame N. Rubinšteino pianistų konkurse Paryžiuje (2000) buvo antra, tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Jūrmaloje (2001) už geriausią latvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą buvo apdovanota diplomu ir specialiu prizu, tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ (Druskininkai, 2002) užėmė pirmąją vietą, respublikiniame J. S. Bacho pianistų konkurse (Vilnius, 2003) tapo laureate, tarptautiniame „Nordic“ pianistų konkurse (Malmė, 2008) laimėjo pirmąją premiją ir specialų prizą už geriausią Oliverio Messiaeno kūrinio atlikimą, IX Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse (2009) – pirmąją premiją, tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse (2010), kamerinių ansamblių kategorijoje, – antrąją premiją.
Yra grojusi su Šv. Kristoforo, Latvijos ir Kauno kameriniais orkestrais, dalyvavusi festivaliuose „Vasara su fortepijonine muzika“, „Jaunosios kartos interpretacijos“, 2009 m. buvo pakviesta į Birmingham International Piano Academy Didžiojoje Britanijoje ir Academie musicale de Villecroze Prancūzijoje.
 
     
Agnė Radzevičiūtė gimė 1992 m. Vilniuje. 1999 m. įstojo į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Fortepijono pedagogės – mokytoja ekspertė Violeta Lipniagovienė ir prof. Veronika Vitaitė. Agnę globoja M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ ir prof. M. Sogny SOS Talents fondas Šveicarijoje.
Agnė yra respublikinių (J. S. Bacho, B. Dvariono) bei tarptautinių („Muzika be sienų“, „Klaviermusik“) pianistų konkursų laureatė ir prizininkė, Fyderyko Chopino tarptautinio jaunųjų pianistų konkurso Lenkijoje (Szafarnia, 2006) ir tarptautinio konkurso ,,XXI amžiaus muzika“ Suomijoje (2008) laureatė. Tarptautiniuose fortepijoninių duetų konkursuose Druskininkuose ir Kaune drauge su savo bendraamže Jūrate Zabityte yra laimėjusi pirmąsias premijas.
Koncertavo Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus Kongresų rūmuose, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Rusijoje. 2007, 2009 m. pasirodė tiesioginiame „Mezzo TV“ eteryje per SOS Talents fondo globotinių koncertą Paryžiuje ir Vilniuje.
 
     
Gabija Rimkutė-Tseva gimė 1984 m. Vilniuje. 2003 m. baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (prof. Veronikos Vitaitės klasę). 2005–2006 m. pagal Socrates/Erazmus programą studijavo Čekijoje, Leošo Janáčeko muzikos akademijoje (Janáčkova akademie múzických umění v Brně). Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantė.
Tarptautinių ir respublikinių konkursų – „XXI amžiaus menas ir švietimas“ (Danija, 2002), „Pavasario sonata“ (Vilnius, 2002), „Muzika be sienų“ (Druskininkai, 2002) – prizininkė, laureatė. Konzerteum konkurse (Graikija, 2004), pelniusi pirmąją premiją, dar buvo apdovanota dviem specialiais prizais už geriausią klasikinės sonatos bei šiuolaikinio kūrinio atlikimą.
 
     
Jurgis Aleknavičius iki 2005 m. mokėsi Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, mokytojos ekspertės Tatjanos Radovič fortepijono klasėje. Šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. Aleksandros Žvirblytės klasėje. Yra pelnęs ne vieno tarptautinio ir respublikinio konkurso laurus. Nuolat dalyvauja meistriskumo kursuose, festivaliuose, koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. 2008 m. pavasarį tobulinosi Briuselio karališkojoje konservatorijoje, o pastarą pusmetį praleido Norvegijoje, Bergeno muzikos institute Griegakademiet.  
     
Lina Balčiūnaitė fortepijonu pradėjo skambinti Balio Dvariono muzikos mokykloje. 2001 m. įstojo į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, mokytojos metodininkės Gabrielės Kondrotaitės fortepijono klasę.
Nuo 2003 m. dalyvauja konkursuose, festivaliuose. Respublikinio J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurso diplomantė (2003), laureatė (2005), respublikinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso prizininkė (2004), tarptautinio konkurso Virtuosi per Musica di Pianoforte (Čekija, 2004) diplomantė, VII tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ (Druskininkai, 2007), IV respublikinio J. S. Bacho konkurso (Vilnius, 2007) ir tarptautinio konkurso Suomijoje (2008) laureatė, tarptautinio konkurso Taline (2009) antrosios premijos laimėtoja.
2006 m. XV tarptautiniame jaunųjų muzikų festivalyje grojo su Kauno simfoniniu orkestru, 2009 m. dalyvavo tarptautiniame konkurse Košicėje (Slovakija).
 
     
Milana Dunauskaitė gimė 1987 m. Klaipėdoje. Baigusi Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklą, 2002–2006 m. mokėsi Stasio Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, lektoriaus Daumanto Kirilausko klasėje, baigia bakalauro studijas. Yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Koncertuoja kaip solistė, kamerinių ansamblių narė ir koncertmeisterė.  
     
Dar mokydamasis Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje, Paulius Rudokas tapo vienuolikos tarptautinių konkursų (Čekijoje, Latvijoje, Estijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje) laureatu, grojo su Latvijos ir Estijos kameriniais orkestrais. 2002 m. Omsko (Rusija) miesto kvietimu dalyvavo programoje „Talentingi vaikai“, ten surengė solinį koncertą.
2002–2008 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Konkurse Gradus ad Parnassum (Vilnius, 2004) pelnė Grand prix, jaunųjų pianistų ir mokytojų konkurse Aldonai Dvarionaitei atminti užėmė pirmąją vietą. Aukščiausia vieta atiteko ir dalyvaujant III tarptautiniame lenkų fortepijoninės muzikos konkurse (Vilnius, 2006), skirtame Fryderykui Chopinui. 2006 ir 2007 m. su Kauno miesto simfoniniu orkestru Paulius atliko Sergejaus Rachmaninovo Koncertą Nr. 2 fortepijonui (dirigentai – Pavelas Bermanas ir Modestas Pitrėnas).
Šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Veronikos Vitaitės klasėje.
 
     
Amelija Būrytė šiemet baigė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ketvirtą klasę. Skambinti fortepijonu ją moko prof. Veronika Vitaitė.
Amelija jau dalyvavo J. S. Bacho, B. Dvariono, L. Povilaičio, F. Chopino konkursuose, už grojimą apdovanota diplomais. Šių metų sausį su kitais prof. V. Vitaitės mokiniais koncertavo Lietuvos pamaryje ir Vilniuje.
 
     
Mindaugas Neverovas studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, lektoriaus Daumanto Kirilausko klasėje.
Mindaugas jau pelnė tarptautinio konkurso „Muzika be sienų“ ir respublikinio konkurso, skirto Volfgangui Amadėjui Mocartui, laureato vardą, grojo su „Camerata Klaipėda“ diriguojant Vilhelmui Čepinskiui ir su akademijos studentų orkestru diriguojant Robertui Šervenikui.
Aktyviai dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose.
 
     
Kristina Ivanauskaitė-Jucienė gimė Šiauliuose. Kaune lankė I vaikų muzikos mokyklą, vėliau – Juozo Naujalio muzikos gimnaziją. 2002 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (doc. Aleksandros Žvirblytės klasę). Šiemet baigia meno aspirantūros studijas.
Nikolajaus Rubinšteino tarptautiniame pianistų konkurse (Paryžius, 2000) jos grojimas buvo įvertintas pirmąja premija, Citta di Barleta tarptautiniame pianistų konkurse (Italija, 2001) – antrąja, tarptautiniame pianistų konkurse „Muzika be sienų“ (Druskininkai, 2004) – vėl pirmąja, pianistų-koncertmeisterių konkurse Vytauto Landsbergio fondo premijai laimėti (2004) – trečiąja. Vilniuje vykusiame kamerinių ansamblių konkurse (2005) už lietuvių kompozitorių kūrinių atlikimą kartu su violončelininku Domu Jakštu apdovanota diplomu.
2006 m. keturis mėnesius stažavo Leipcige, Felix Mendelssohn Bartholdy Hochschule für Musik und Theater, H. Schmidt klasėje.
Aktyviai dalyvauja muzikiniame gyvenime, groja su kameriniais ansambliais, rengia solo programas.
   
     
 
 
 
[[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [[[Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.11