Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Šiauliuose – XIX amžiaus Ispanijos fotografijų paroda
 
2006 m. balandžio 6 d. – gegužės 6 d.
 
2005 m. Vilniaus paveikslų galerijoje surengtos Ispanijos nuotraukų parodos lankstuko viršelisŠiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje – Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140) 2006 m. balandžio 6 d., ketvirtadienį, 16 val. atidaryta tarptautinė XIX a. Ispanijos fotografijų paroda „Hola, España!“, kurią surengė Lietuvos dailės muziejus, Ispanų istorinio paveldo institutas (Madridas), Lietuvos ir Ispanijos draugija. Parodos atidaryme pristatytas lietuvių ir ispanų kalbomis išleistas parodos katalogas. Renginyje dalyvavo parodos kuratoriai bei katalogo sudarytojai Margarita Matulytė (Lietuvos dailės muziejus) ir Evaldas Galvanauskas (Lietuvos ir Ispanijos draugija).
Tarptautinė paroda „Hola, Espańa!“ (XIX a. Ispanija Jeano Laurent’o fotografijose). Išsamiau >
Šiauliuose surengta paroda tęsiamas Lietuvos dailės muziejaus kilnojamųjų fotografijos parodų ciklas „Sveika, Europa!“. 2004 m. balandžio 30 d. Vilniaus paveikslų galerijoje buvo atidaryta „Salve, Italia!“, 2005 m. balandžio 22 d. – „¡Hola, España!“, o 2006 m. rengiama „Bonjour, la France!“. 2005 m. birželio–liepos mėn. kilnojamoji paroda „Salve, Italia!“ buvo eksponuojama ir Fotografijos muziejuje Šiauliuose.
Migelio de Servanteso Savedros (1547–1616) romano „Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos“ 400 metų jubiliejui skirta paroda yra Lietuvos Respublikos ir Ispanijos Karalystės 2004–2008 m. kultūros bendradarbiavimo programoje vienas reikšmingiausių vaizduojamojo meno projektų. Parodą rėmė ir jos katalogo leidybą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Parodoje „Hola, España!“ pristatoma Lietuvos dailės muziejaus XIX a. Ispanijos fotografijų kolekcija ir Ispanijos istorinio paveldo institute, Madride, saugomas Laurent’o fotografijos namų archyvas. Eksponuojama muziejaus XIX a. originalių fotografijų kolekcija ir instituto kolodijaus stiklo negatyvų atspaudai. Tai ne tik integruoja mūsų šalyje saugomą rinkinį į bendrą Europos kultūros paveldą, bet ir atskleidžia senosios „fotolaboratorijos“ specifiką. Parodoje – 1858–1887 m. Ispanijos pietų, vidurio ir šiaurės regionų vaizdai: miestų panoramos, gatvės, architektūra, uostai, geležinkeliai, tiltai bei kiti istoriniai objektai, gyventojų portretai. Viena įspūdingiausių parodos fotografijų yra septynių dalių Sevilijos panorama, sukurta apie 1866 m. Vertingas karalienės Izabelės II epochą atspindinčias fotografijas sukūrė Žanas Lorenas (Jean Laurent) bei jo įsteigti fotografijos namai. Fotografo, jo kompanionų veiklos mąstą, darbų populiarumą liudija ir Lietuvos šviesuomenės XIX a. pab. rinkti bei išsaugoti Ispanijos fotovaizdai.
Išsamesnę informaciją apie parodą teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos skyriaus vedėja Vilija Ulinskytė (tel. 8 41 524396) bei parodos kuratorė Margarita Matulytė (tel. 262 18 83, mob. 8 682 45332).
Paroda pristatoma Lietuvos muziejų portale www.muziejai.lt bei Lietuvos dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt.
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras
Tel. 2120841, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.11