Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

PARODA „MŪSŲ NERIMO PAMINKLAI: VIETŲ BAIGTIS“ ANTROJOJE MASKVOS ŠIUOLAIKINIO MENO BIENALĖJE „Išnašos: geopolitika, rinkos, amnezija“
 
Nuo 2007 m. kovo 2 d. iki balandžio 1 d. Maskvos Šiuolaikinio meno centre „Vinzavod“ veikė LDM Šiuolaikinės dailės informacijos centro organizuota paroda „Mūsų nerimo paminklai: vietų baigtis“. Tai viena iš tarptautinės Maskvos šiuolaikinio meno bienalės programos dalių
 
Bendroji šių metų bienalės tema – „Išnašos: geopolitika, rinkos, amnezija“. Jos programą sudaro 5 pagrindinės parodos, 25 specialūs projektai ir 8 specialiųjų bienalės svečių parodos.
Pirmąją tarptautinę Maskvos šiuolaikinio meno bienalę 2005 m. surengė grupė iškiliausių pasaulio kuratorių, ji sulaukė didžiulio tarptautinio susidomėjimo ir pretenduoja tapti tokių projektų lydere Rytų Europos regione. Joje, deja, nedalyvavo nė vienas lietuvių menininkas. Rengdami antrąją bienalę, jos organizatoriai pakvietė Nacionalinės dailės galerijos vadovę Lolitą Jablonskienę kuruoti bienalės parodos dalį, kurioje pristatomi Šiaurės Europos regiono menininkų kūriniai.
Parodoje „Mūsų nerimo paminklai: vietų baigtis“ buvo nagrinėjamos vietų tapatybės ir inertiškų globaliųjų tendencijų temos. Nūdieniame pasaulyje dekonstrukcija (griovimas) ir rekonstrukcija tapo įteisintomis ir plačiai taikomomis erdvės tvarkymo technikomis. Jų pagalba ne tik buvo kuriama chaosui oponuojanti pastovi struktūra, bet ir palaikomas nuolatinis karštligiško persitvarkymo procesas. Jo dalyviais galima pavadinti globaliai kapitalo jėgą įtvirtinančią kapitalizmo sistemą, įvairius politinius „potvynius“, konspiracinius sąmokslus ir jų sukuriamas katastrofas, terorą, karinę agresiją ir kt. Šiame sūkuryje susiduria statybų, atsinaujinimo džiaugsmas ir brutaliausia destrukcija. Ši būklė reiškiasi lokaliai ir globaliai: joje atsispindi modernybės projekto eižėjimas, ryškėja neigiamos pasekmės.
Parodoje šias temas nagrinėjo menininkai iš Lietuvos (Nomeda ir Gediminas Urbonai bei Kristina Inčiūraitė), iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Armėnijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Olandijos.
Bienalės parodoje „Ką mes girdime, kas į mus žiūri. Vizualinė akustika“ dalyvavo ir Lietuvos menininkas Vladimiras Tarasovas. Visos bienalės parodos veikė iki 2007 m. balandžio 1 d.
 
Išsamesnę informaciją apie parodą teikia Šiuolaikinės dailės informacijos centro vadovė Rūta Pileckaitė, tel. 212 29 97. Bienalė išsamiai pristatoma internete – www.moscowbiennale.ru

LDM Ryšių su visuomene centras

Tel. 212 08 41, 8 687 16739

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.11