Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

Lietuvos dailės muziejus 2006 m. lapkričio-gruodžio mėnesiais šeštadieniais kvietė šeimas kurti drauge

 

Šeštadieninių edukacinių užsiėmimų akimirkos. Nuotrauka iš LDM Meno pažinimo centro archyvo

LDM informacinis pranešimas [2006-11-17]
 
Adomo Galdiko „Ruduo“Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras, veikiantis Vilniuje, Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 22), pradeda naujos edukacinės programos ciklą „Šeimų popietės muziejuje. Atraskime paslaptingą meno pasaulį ir kurkime kartu“. Šį sumanymą įvertino ir remia Baltijos kultūros fondas ir Švedijos ambasada. Jie yra pažadėję ir malonių staigmenų po užsiėmimų, o į pirmąjį užsiėmimą kviečiamos šeimos su vaikais lapkričio 18 d., 13 ir 15 valandomis. Jo tema „Geltonos kelionės“ supažindins su Freiburgo meno mokyklos dailininkų kūryba, faktais apie pačius autorius, paveikslų siužetais, spalviniu koloritu. Čia pat natūraliu būdu (iš kiaušinio trynio ir pigmentų) pasigaminę dažus vaikai ir tėveliai bus mokomi sukurti paveikslą tema „Saulės skrydis“. Toliau užsiėmimai vyks kas šeštadienį tomis pačiomis valandomis. Programoje iki Naujųjų metų numatyta penketas tokių įvairių temų popiečių.
Vaikai šiuose užsiėmimuose gali dalyvauti tik lydimi tėvų. Šių renginių dalyviai kviečiami registruotis iš anksto telefonu 212 14 77.
LDM Meno pažinimo centras jau dešimtmetį kuria ir įgyvendina edukacines 2006 m. gruodžio 9 d. užsiėmimeprogramas, kuriomis vaikus ir jaunimą skatina domėtis daile, liaudies menu. Ekskursijose po parodas, teminiuose užsiėmimuose moksleiviai ne tik supažindinami su kūrinių temomis, autorių kūrybos ypatumais. Atsižvelgdami į bendrojo lavinimo mokyklų dailės, istorijos ir kitų dėstomų dalykų programas, centro specialistai stengiasi pažadinti vaiko sugebėjimus, suteikti žinių, sudominti tėvelius, o gal ir užpildyti jų meno suvokimo spragas. Sukauptas nemažas patyrimas, nes beveik kiekviena stambesnė LDM padaliniuose vykusi meno paroda lydėta jai pritaikytos edukacinės programos. Per metus jose vien Vilniuje esančiuose LDM padaliniuose dalyvauja apie 20 000 moksleivių.
Centras dalyvauja ir tarptautiniuose projektuose, remiamuose SOCRATES Grundtvig 2 fondo. Įsitraukiama į suaugusių švietimo ir meninio ugdymo sritį. Sėkmingai įgyvendinami projektai, skirti negalios žmonėms, bendradarbiaujama su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centru, jų profesinio mokymo centrais. 
Išsamesnę informaciją gali suteikti Meno pažinimo centro vedėja Lina Paukštienė (tel. 212 14 77).
Užsiėmimų dalyviai registruojami darbo dienomis nuo 8.30 val. iki 17.30 val. te. 212 1477 (Vilnius).
Renginių ciklo programą pristato ir Lietuvos dailės muziejaus svetainė www.ldm.lt.
 
Lietuvos dailės muziejaus Ryšių su visuomene centras
Tel. 212 08 41, 8 687 16 739
 
Užsiėmimuose dalyvavo, apie dailę kalbėjo dailinikas Aloyzas Stasiulevičius. 2006-13-09 Užsiėmimų akimirkos. 2006-12-09
Užsiėmimų dalyvių piešiniai Užsiėmimų akimirka. 2006-12-09
 
Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras Vilniuje, Radvilų rūmuose, šį rudenį sukūrė specialų šeštadienio popiečių ciklą, skirtą šeimoms, kuriuo kviečiame vaikus ir jų tėvelius kartu atrasti paslaptingą meno pasaulį ir jį kurti drauge. Šio ciklo tikslas – sudominti šeimą, atėjusią į eksponuojamą paroda, įkvėpti ją kūrybai, suteikiant progą smagiai ir aktyviai kartu praleisti jaukią laisvadienio valandą. Beje, projektą šeimoms praturtins  vaišės, mat po kūrybinio užsiėmimo Švedijos ambasada dalyvius vaišins bandelėmis ir sultimis, o būtinas medžiagas ir priemones renginiams parūpins Baltijos kultūros fondas.
 Ar mums pavyks sukurti tradiciją savaitgalį traukti su šeima į muziejų, ar pasiteisins ši iniciatyva? Į šį klausimą atsakys mūsų maži ir dideli lankytojai, kelis šeštadienius atėję į Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus padalinius - Radvilų rūmus ir Vilniaus paveikslų galeriją.
Šeimoms skirti šeštadieniais šie renginiai:
 
Tema : Geltonos kelionės
 
Lapkričio 18 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose eksponuojamoje parodoje „Freiburgo dailės ir amatų mokykla. Dėstytojai ir mokiniai“
 
Tema skirta pažinti Freiburgo meno mokyklos dailininkų tapybos kūrinius, įvairias menines idėjas, spalvinį koloritą, spalvinius sąskambius, mėgiamus siužetus dailės kūriniuose. Pasivaikščiojimo po parodą metu vaikai ir jų tėveliai išgirs Freiburgo meno mokyklos susikūrimo istoriją, susipažins su žymių išeivijos dailininkų Viktoro Vizgirdos, Alfonso Valeškos, Vytauto Igno kūryba.
Praktinėje dalyje, sužinoję apie spalvų teoriją, natūraliu būdu (iš kiaušinio trynio ir pigmentų) pasigaminę temperos dažus, vaikai ir jų tėveliai sukurs paveikslą tema: „Saulės skrydis“.
 
Tema: Žymūs žmonės ir jų gyvenimo būdas XIX a. Vilniuje
 
Lapkričio 25 dieną 13 ir 15 val. Vilniaus paveikslų galerijoje ekspozicijoje „Lietuvos dailė XVI-XX a.pr.“
 
Chodkevičių rūmai yra vienas įspūdingiausių klasicizmo stiliaus ansamblių Vilniuje ir visoje Lietuvoje. Ypač vertingi yra rūmuose išsaugoti istoriniai klasicizmo interjerai. Pasivaikščiojimo po rūmus metu vaikai ir tėveliai tyrinės įspūdingąjį rūmų interjerą, išgirs apie žymius XIX a. veikėjus gyvenusius Vilniuje, jų pomėgius, gyvenimo būdą, madas.
Praktinėje dalyje visa šeima susipažins su tuo metu paplitusia ir mėgiama pramoga – žaidimu kortomis. Apžiūrėję dailininko Jono Rustemo sukurtas fantastines kortas, pasigamins savo ir sužais linksmą žaidimą.
 
Gruodžio 2 dieną 13 ir 15 val. Vilniaus paveikslų galerijoje ekspozicijoje „Lietuvos dailė XVI-XX a.pr.“
 
Tema: Portrete –  mano mama ir tėtis
Žmogus žmogui visuomet buvo ir bus įdomiausias reiškinys. Senovinė legenda byloja, jog pirmasis portretas atsirado apvedus kontūru mylimo žmogaus šešėlį, kad būtų išsaugotas jo atminimas. Vilniaus paveikslų galerijoje vaikai ir tėveliai susipažins su portreto istorija,  ekspozicijoje ieškos seniausiai sukurto portreto. Sužinos, kodėl anksčiausiai sukurtų  portretų Lietuvos dailininkai buvo nežinomi. Susipažins su garsių dailininkų Pranciškaus Smuglevičiaus, Jono Rustemo, Kanuto Rusecko sukurtais paveikslais.
Praktinio užsiėmimo metu vaikai  apves kontūru savo mylimos mamos ar tėčio siluetą ir pagal ekspozicijoje pasirinktą personažą, visa šeima kartu sukurs senovinį portretą. 
 
                                                     
 
 
Tema: Miestas erdvėje.
Gruodžio 9 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose Aloyzo Stasiulevičiaus retrospektyvinėje tapybos parodoje „Vilniaus vizijos“
 
Aloyzas Stasiulevičius – vienas žymiausių XX a. II pusės lietuvių dailininkų - reformatorių, 6-7 dešimtmečiuose kūrusių naują plastinę kalbą. Jis bene pirmasis Lietuvoje pradėjo naudoti koliažo techniką. Jau keletą dešimtmečių tapytojas savo kūryboje vysto miesto idėją. Dailininko vaizduojamas miestas - pusiau mitinis, iliuzinis ir kartu lengvai atpažįstamas, virstantis vienintele vietove dangaus akivaizdoje.
Apsilankę parodoje vaikai ir tėveliai susipažins su tapytojo kūryba, prisimins, kas tai yra koliažas ir visi kartu sukurs koliažą  tema: “Miestas erdvėje“.
 
Tema: Vilniaus ritmai
 
Gruodžio 16 dieną 13 ir 15 val. Radvilų rūmuose Aloyzo Stasiulevičiaus retrospektyvinėje tapybos parodoje „Vilniaus vizijos“
 
Tapytojas Aloyzas Stasiulevičius šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.
 „Savo kūryboje jau daugelį metų mąstau apie Vilnių. Tai miestas, kuriame sukaupta gili tautos istorijos atmintis – ji įrašyta architektūros formose, miesto struktūroje, mūruose, sienose, bokštuose. Šiame miesto įvaizdyje bandau pamatyti amžiną žmogaus kūrybiškumo kelią.“ – Aloyzas Stasiulevičius.
Apžiūrėję tapytojo parodą vaikai su mamomis ir tėčiais kurs savo įsivaizduojamą Vilnių, bandydami pamatyti jį iš paukščio skrydžio.
 
Įėjimas nemokamas.
Šeimas, norinčias dalyvauti popietėse, kviečiame registruotis tel. 212 14 77, nes dalyvių skaičius ribotas. Registruojama darbo dienomis nuo 8.30 val. iki 17.30 val.
Vaikai laukiami popietėje tik lydimi tėvų.
 
Baltijos kultūros fondas
Švedijos ambasada
 
Nuotraukos iš LDM Meno pažinimo centro archyvo
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.11