Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

TARPTAUTINĘ MUZIEJŲ DIENĄ PRANCIŠKAUS SKORINOS MEDALIU APDOVANOtAS MUZIEJININKAS ROMUALDAS BUDRYS
IR SOLISTAS EUGENIJUS VASILEVSKISBaltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol ir Romualdas Budrys. Tomo Kapočiaus nuotr.

 

Gegužės 18 d., sekmadienį, 13 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) Lietuvos dailės muziejaus direktoriui Romualdui Budriui ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro ilgamečiam solistui Eugenijui Vasilevskiui įteiktas Baltarusijos Respublikos valstybinis apdovanojimas – Pranciškaus Skorinos medalis.

Baltarusijos Respublikos apdovanojimus įteikė šios valstybės ambasadorius Lietuvoje Aleksandr Korol, dalyvavo Baltarusijos nacionalinio dailės muziejaus direktorius Vladimir Prokopcov.

 

Pranciškaus Skorinos medalis (baltarusiškai Медаль Францыска Скарыны) – reikšmingas ir prasmingas Baltarusijos Respublikos valstybinis apdovanojimas, kuris buvo sukurtas Baltarusijos valstybei atsiskyrus nuo SSRS. Šiuo medaliu apdovanojamos garsiausios Baltarusijos ir užsienio šalių mokslo, švietimo ir kultūros asmenybės už profesinius pasiekimus, ženklų asmeninį indėlį į baltarusių tautos dvasinio ir intelektualinio potencialo stiprinimą, jos kultūros paveldo aktualinimą, tarpvalstybinius kultūros ryšius, europinius kultūros paveldo tyrimus ir istorinės atminties populiarinimo darbus. Medalio skyrimo pagrindas - Baltarusijos Respublikos 2004 m. gegužės 18 d. įstatymas Nr.288-З „Dėl Baltarusijos Respublikos valstybinių apdovanojimų“.

Pirmasis Baltarusijos TSR Aukščiausios Tarybos nutarimas dėl mokslo, liaudies švietimo ir kultūros darbuotojų apdovanojimo medaliu buvo pasirašytas 1990 m. rugsėjo 11 d. Pagal šį nutarimą medaliu buvo apdovanoti: baltarusių kalbos ir literatūros mokytojas A. Belokozas, rašytojas N. Semenovičius, istorikas N. Ermolovičius, leidyklos „Baltarusijos Tarybinė Enciklopedija“ BTSR istorijos redakcijos vedėjas M. Tkačiovas.

Kitas apdovanojimas buvo skirtas 1990 m. lapkričio 22 d. už nuopelnus tyrinėjant Baltarusijos istoriją, aktyvų baltarusių liaudies kultūrinio paveldo populiarinimą. Medaliu buvo apdovanoti: Vilniaus valstybinio universiteto profesorius-konsultantas L. Vladimirovas, TSRS mokslų akademijos M. Gorkio pasaulinės literatūros instituto vyriausias mokslinis bendradarbis A. Kavko ir TSRS mokslų akademijos Slavistikos ir balkanistikos instituto vyriausias mokslinis bendradarbis J. Labyncevas.

Pranciškaus Skorinos medaliu apdovanojami ne tik Baltarusijos piliečiai, bet ir nusipelnę garsūs užsienio mokslininkai: Varšuvos universiteto profesorius A. Borščevskis, Londono universiteto profesorius D. Dinglis, Karolio universiteto Prahoje profesorius V. Židlickis ir kiti visuotinai pripažinti tyrinėjojai.

 


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

Tinklalapis atnaujintas 2014.05.29