Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

NAUJAS BLATO „AUKSO FONDO“ KŪRINIŲ KONTEINERIS – JAU LIETUVOJE

Informacinis pranešimas [2013 06 05]

Darbų atvežimas.
D. Mukienės nuotr.

Darbų išpakavimas ir pristatymas.
I. Endrijaitienės nuotr.
Daugiau nuotraukų >

Lietuvos dailės muziejus kviečia žiniasklaidos atstovus birželio 6 d., ketvirtadienį, 10 val. dalyvauti iš Niujorko atvykusio konteinerio su Arbit Blato paveikslais atidaryme. Gautos kolekcijos pristatymas vyks Lietuvos dailės muziejaus (Bokšto g. 5) konferencijų salėje. Dalyvaus Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys ir muziejaus konsultantas, Blato šeimos draugas Vilius Kavaliauskas.

Nuo 2010 metų rudens prasidėjęs iškilaus pasaulinio garso dailininko Nejemijos Arbit Blato (1908–1999) sugrįžimas į savo gimtinę dar kartą pradžiugina Lietuvos kultūrininkus ir meno mylėtojus.

Lietuvos dailės muziejų pasiekė dar vienas jūrinis konteineris iš Niujorko su dailininko šeimos (našlės – garsios „Metropoliteno“ operos solistės Reginos Resnik ir įsūnio – teatro režisieriaus, aktoriaus ir dainininko Maiklo Deiviso) dovana Lietuvai.

Po įspūdingo Arbit Blato dovanotos kolekcijos pristatymo Nacionalinėje dailės galerijoje 2011 metų vasarą (parodą kartu su Respublikos Prezidente atidarė ir įsūnis Maiklas), kurį 90-metė Regina Resnik stebėjo Niujorke per Lietuvos televiziją internetu, Lietuvos dailės muziejui buvo perduotos dailininko skulptūros ir paveikslai, sukaupti dailininko name ir dirbtuvėje Venecijoje.

Paskutiniam žingsniui Arbit Blato šeimą pastūmėjo žinia apie Lietuvos pirmininkavimą Europos Tarybai ir kad ta proga Lietuva pristato savo kultūrą Europos bendrijai. Mat dailininko artimieji buvo sukaupę neliečiamą „šeimos fondą“, kuriame buvo sukaupti geriausi Blato kūriniai iš jo Paryžiaus ir Venecijos laikotarpių. Tai dar dailininko jaunystėje (tik atvykus iš gimtojo Kauno) tapyti Prancūzijos šiaurės ir pietų kampeliai, Strasbūro, Briuselio, Amsterdamo vaizdai, neužmirštami Venecijos kanalai.

2012 metų gruodį Lietuvos dailės muziejaus direktorių Romualdą Budrį priėmusi Regina Resnik pasakė, kad „pats Dievas prisakė parodyti atvykstantiems aukštiesiems europiečiams, kokią Europą matė Lietuvos dailininkas Arbit Blatas“. Todėl planuojama, kad šį rudenį dovanoti Arbit Blato paveikslai su Europos vaizdais bus parodyti specialioje parodoje – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinėje programoje. Dabar gautos Blato kolekcijos paroda bus surengta rudenį Vilniuje naujame meno muziejuje prie Operos teatro – Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (Goštauto g. 1).

Regina Resnik ir Maiklas Deivisas informavo Lietuvos dailės muziejaus direktorių Romualdą Budrį, kad paveikta tikrai didelio dėmesio Kaune gimusio tapytojo ir skulptoriaus kūrybai, šeima nusprendė perrašyti testamentą ir visą Niujorko bute ir studijoje likusius Blato darbus neatlygintinai perduoti Lietuvos valstybei.

Dainininkė Regina Resnik dar 2004 metais už dosnias dovanas Lietuvos žydų ir IX forto muziejams apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. 1976 ir 1988 metais ji lydėjo Arbit Blatą jo kelionėse į Lietuvą.

Gaunant naujausią dovaną iš Jungtinių Valstijų, Lietuvos dailės muziejus turėjo generalinį rėmėją – UAB „Dojus Agro“ (valdybos pirmininkas Pranas Dailidė), kuris padengė didžiąją dalį pervežimo išlaidų.

Visus norinčius dalyvauti pristatyme kviečiame rinktis 9.55 val. Lietuvos dailės muziejaus administracijos pastate (Bokšto g. 5) prie budėtojo posto. Į muziejaus kiemą galima įeiti ir iš Vilniaus paveikslų galerijos pusės (Didžioji g. 4).

LDM Ryšių su visuomene centras
8 5 262 18 83, 8 682 45 300


 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

Tinklalapis atnaujintas 2013.06.13