Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
Neįgaliesiems     English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Lietuvos dailės muziejus kviečia švęsti Tarptautinę asmenukių muziejuje dieną

Sausio 20 d. – tarptautinė asmenukių muziejuje diena
 

 

Renginio plakatas

Sausio 20-ąją Lietuvos dailės muziejus kviečia švęsti tarptautinę asmenukių muziejuje dieną (angl. International Museum Selfie Day) – lankyti muziejus, juose fotografuotis, vaizdus žymėti #AsmenukėMuziejuje #MuseumSelfie ir jais dalintis socialiniuose tinkluose.

Trečią kartą minimos asmenukių muziejuose dienos iniciatorė – kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė iš Didžiosios Britanijos Mar Dixon. Idėja gimė jai lankantis su dukra muziejuose. Mar Dixon pasiūlė šią mintį socialinių tinklų projektui „Culture Themes“, išnaudojančiam socialinių tinklų galimybes muziejų populiarinimui.

Pirmą kartą asmenukių muziejuose diena įvyko 2014 m. sausį. Muziejų lankytojai buvo kviečiami fotografuotis muziejuose ir pasidalinti nuotraukomis socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ ir „Instagram“ su žyme #MuseumSelfie. Akcijos sėkmė buvo netikėtai didelė: jau pirmaisiais metais internete pasidalinta keliolika tūkstančių asmenukių iš muziejų visame pasaulyje. 2015 m. jų buvo jau keliasdešimt tūkstančių.

Asmenukių dienos tikslas – atgaivinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, šiuolaikiškas kultūros institucijas. Muziejų lankytojai ir darbuotojai kviečiami iš naujo atrasti muziejus kaip vietas, kuriose galima linksmai ir netradiciškai praleisti laiką, kūrybiškai pažvelgti į eksponatus ir juos savaip interpretuoti.

2014 m. akcija vyko sausio 22 d., 2015 m. – sausio 21 d., šiemet, 2016 m. – sausio 20 d., kaip visuomet – trečiadienį. Fotografuotis muziejuose kviečiama ne tik tądien, bet ištisus metus, o asmenukių muziejuose dieną masiškai dalinamasi tomis fotografijomis socialiniuose tinkluose.

Reklaminis anonsas

 

Daugiau informacijos apie renginį sužinoti galite, susisiekę su kontaktiniu asmeniu:

Donatas Snarskis
Tel.: 8 5 262 18 83
El. paštas: donatas.s@limis.lt
Lietuvos dailės muziejus

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2016.01.20