Tai mechaninis vandens laikrodis. Bėgantis vanduo iš rezervuaro keldavo plūdę. Kildama plūdė dantračiais sukdavo rodyklę, kuri rodydavo į atitinkamą valandą, kurios būdavo sužymėtos ciferblate. Kaip bebūtu laikrodis dažniausiai nebuvo skirtas matuoti valandoms, jis buvo skirtas matuoti atskiriems įvykiams, kaip kad senate kalbančiojo laikui nustatyti.
Kylanti rodyklė rodydavo valandas, kurios budavo sužymėtos ant bugno linijomis su nevienodo atstumo tarpais. Tarpai tarp linijų ant bugno rodydavo sezoninius valandų pasikeitimus. Talpa, kurioje kildavo plūdė, automatiškai ištuštėdavo kiekvieną vidurnaktį. Vanduo ištekėdavo iš talpos per vamzdelį į vandens ratą, kuris pasisukdamas persukdavo bugna į teisingą poziciją. Talpa budavo pildodama iš vandens rezervuaro, su pastovaus stiprumo srove.
XVII a. pradžioje prancūzų mokslininkas Salamonas de Kosas sukūrė persipilantį vandens laikrodį - bugną, kuris viduje skylėtomis sienelėmis buvo pertvertas į kelias kameras. Bugnas riedėjo žemyn, išvyniodamas ant ašies galų užsuktas virves. Vanduo, persipildamas iš vienos kameros į kitą, stabdė jo judėjimą. Bugnas leidosi žemyn tolygiai ir jo aukščiu matuodavo laiką.
Pradinis
1 Eksponatas
2 Eksponatas
3 Eksponatas
Informacija
VRML pug-in
 
Parsisiųsti eksonatą
Parsisųsti eksonatą
Parsisiųsti eksonatą