Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

PARODA „LAIKO SPIRALĖ“
Skirta Laikrodžių muziejaus 30-mečiui

Nuo 2014 m. birželio 12 d.

 

Kvietimo fragmentas

1978–1984 m. Klaipėdos paveikslų galerijoje veikė didelį pasisekimą turėjusi „Senovinių laikrodžių paroda“, paskatinusi laikrodžių muziejaus Klaipėdoje įkūrimą. 1979 m. buvo įsteigtas Lietuvos dailės muziejaus laikrodžių skyrius. Jis susistemino informaciją apie laiko matavimo prietaisų raidą, laikrodžių rūšis ir formas, sudarė chronologinę laikrodžių istorijos kartoteką. Iš Lietuvos dailės muziejaus fondų buvo suformuotas atskiras laikrodžių rinkinys. Rengiant nuolatinę ekspoziciją, buvo sukurta saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių modelių, mechaninių laikrodžių detalių. Klaipėdos laikrodžių muziejus – Lietuvos dailės muziejaus padalinys – buvo atidarytas 1984 m.

Paroda „Laiko spiralė“ yra glaustas Laikrodžių muziejaus daugiametės mokslinės, muziejinės, kultūrinės ir edukacinės veiklos apibendrinimas. Parodomi pirmojoje „Senovinių laikrodžių parodoje“ eksponuoti laikrodžiai, tyrimai, straipsniai, spaudiniai ir nuotraukos. Pagrindinis parodos akcentas – restauruota kinetinė kompozicija „Mechaninis laikrodis“.

Parodą papildo surengtos sėkmingos tęstinės akcijos „Neišmesk manęs!“ laikrodžiai. Jos metu surinkti eksponatai yra kūrybiškai naudojami muziejaus edukaciniame centre. Parodą užbaigia ciklas „Saulės takas ratu“, skirtas pavasario ir rudens lygiadieniams bei vasaros ir žiemos saulėgrįžoms paminėti.

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2015.02.06