Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

PARODA „MAGIŠKAS M. K. ČIURLIONIO PASAULIS. ZODIAKAS“

2011 m. kovo 24 d. – 2012 m. kovo 21 d.


ANOTACIJA

Parodos “Magiškas M. K. Čiurlionio Pasaulis. Zodiakas” fragmentas. LDM Laikrodžių muziejaus archyvas.

Klaipėdos laikrodžių muziejuje (Liepų g.12) atidaryta unikali edukacinė meno pažinimo paroda “Magiškas M. K. Čiurlionio Pasaulis. Zodiakas”. Paroda skirta didžiojo Lietuvos menininko M.K.Čiurlionio mirties šimtmečio paminėjimui ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos veiklos 85-iui.

„Magiškas M.K.Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ – tai ketvirtasis neregių meninio ugdymo ilgalaikės programos „Pažinti meną pojūčiais“ projektas. Šios programos įgyvendinimu jau ištisą dešimtmetį rūpinasi LASS ir LDM Meno pažinimo centras.

Edukacinė paroda „Magiškas M. K. Čiurlionio pasaulis“ supažindins su vieno iškiliausių Lietuvos dailininkų kūryba. Šikart eksponuojami tapytojo Arvydo Pakalkos ir keramiko bei scenografo Jono Arčikausko taktiliniai darbai, sukurti pagal M.K.Čiurlionio dvylikos paveikslų ciklą Zodiakas (1906-1907). Piaustyti, lipdyti ar lieti objektai, kuriuos galima liesti rankomis, yra tarpininkai tarp paveikslo ir žiūrovo, į parodą atėjusiam neregiui jie padeda geriau suprasti M.K. Čiurlionio paveiksluose pavaizduotas žvaigždėto dangaus poetines metaforas. Gamtos šlamesiai, įvairūs garsai, balsu skaitomas tekstas, M.K.Čiurlionio muzika, jūros ošimas leis regėjimo sutrikimų turinčiam žmogui vaizduotės ir įvairių pojūčių pagalba persikelti į magišką, užburiantį menininko sukurtų paveikslų pasaulį. Pojūčiai ir vaizduotė – svarbiausi pagalbininkai keliaujant po šią neįprastą parodą. Projektas skirtas ne vien sutrikusio regėjimo žmonėms, bet ir visiems kitiems – ir vaikams, ir suaugusiems.

Parodos lankytojui bus prieinama įvairi informacinė medžiaga: parodos katalogai Brailio ir reginčiųjų raštu bei garsinis CD MP3 formatu (parodos gidas).

Pirmą kartą paroda buvo pristatyta visuomenei 2009 metais Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje, pažymint Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmetį.

Parodos kuratorė Giedrė Kazonienė, mob. tel. 8684 62231, 846 410417

Pageidautina grupių bei ekskursijų išankstinė registracija el. paštas klm[at]takas.lt arba nurodytais kuratorės telefonais.

Maloniai kviečiame Klaipėdos krašto bendruomenės žmones, savivaldybės, žiniasklaidos atstovus, kultūros, švietimo specialistus, akluosius ir silpnaregius, bendro lavinimo mokyklų moksleivius ir sutrikusio regėjimo vaikus bei jų tėvelius, pedagogus, menininkus bei menotyrininkus, muziejų darbuotojus, miesto svečius aplankyti šią unikalią edukacinę meno (dailės) pažinimo parodą.

Tikimės, kad patirsite netikėtų ir malonių įspūdžių, giliau suvoksite meno prieinamumo problemą šviesos, saulės ir spalvų nematantiems žmonėms – neregiams. Manome, paroda turėtų paskatinti kultūros bei kūrybinės inteligentijos žmones tęsti meno pažinimo edukacinių projektų kūrimą ir įgyvendinimą regėjimo neįgaliųjų labui.

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.08.13