Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 

„JAU AUŠT AUŠRUŽĖ“
Vasaros saulėgrąžos renginys iš ciklo „Saulės takas ratu“
 
2008 m. birželio 21 d. (šeštadienis) 18.00 val.
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis (Liepų g. 12)
 
Koncertuoja modernaus folkloro grupė „LIBERTE“ (Vilnius)
Renginys nemokamas
Rėmėjas Klaipėdos miesto savivaldybė
 
Koncertuoja modernaus folkloro grupė „LIBERTE“ (Vilnius)Jau aštuntus metus Laikrodžių muziejaus kiemelyje švenčiama vasaros saulėgrąža. Tradicinio folkloro projektas „Saulės takas ratu“ šiemet įgauna naują atspalvį – jame dalyvauja modernaus folkloro atstovai iš Vilniaus – grupė „LIBERTE“.
"LIBERTE" muzika Lietuvoje pasižymi labai originaliu stiliumi. Nors pagrindu buvo paimtos lietuvių liaudies dainos, po aranžavimo jos įgavo tik kaikur primenantį folk skambesį. Šioje muzikoje galima rasti afrikietiškus, rytietiškus ritmus, jazz, new age ir kitas kryptis. Trumpai apibūdinat stilių, tai modern folk, oriental jazz, alternative ir kita.
"LIBERTE" muzika šiame greitai besisukančiame Pasaulyje primena apie mūsų „šaknis“, apie kitokią pasaulėžiūrą.
 
Į 2002 m. išleistą albumą „Folkšokas“ pateko įdomi lietuvių liaudies dainos „Buva kiškelis“ interpretacija, kurią atliko Vilniaus Konservatorijos studentė Anna Babuškina. Šį darbą pastebėjęs žymus žymus Ukrainos režisierius Ruslanas Korostenskis pasiūlė Annai parašyti muziką jo filmui „Tavo širdies šiluma“. Šio filmo pagrindine muzika buvo parinkta lietuvių liaudies daina „Miegužio noriu“ iš L. Rėzos dainų rinkinio. 2003 m. tarptautiniame Baku festivalyje šis filmas užėmė I vietą bei pelnė 3 nominacijas.
Anna ir toliau kūrė lietuvių liaudies folkloro interpretacijas. O jų nemažai buvo sukurta dar ir iki darbo su R. Korostenskiu. Gimė idėja surengti muzikinį projektą. Susibūrė profesionalių muzikantų kolektyvas, pasivadinęs "LIBERTE". Buvo pasirinkti specifiniai instrumentai: fleita, altas, bosinė gitara, kanklės, perkusija. Vokalo partija atiteko pačiai Annai. Muzikantai įsirašė 7 dainas. Dainai "Miegužio noriu" buvos susuktas video klipas. Medžiaga klipui paimta iš jau minėto filmo "Tavo širdies šiluma".
Kolektyvas dalyvavo Tarptautiniame Neofolko festivalyje „Mėnuo juodaragis“, Vilniaus menų sintezės festivalyje „Atvira erdvė“, Tarptautiniame modernios muzikos festivalyje „Suklegos“, Vilniaus tarptautiniame festivalyje „Vilko valanda“, Alytuje tarptautiniame festivalyje „Skara“, Šiaulių festivalyje „Hippi Land“, festivaliuose Rusijoje ir kitur. Rengiami ir soliniai koncertai įvairiuose Lietuvos miestuose. Grupės repertuarą sudaro, ne tik lietuviško folkloro interpretacijos, bet ir autorinės Annos dainos.
Šiuo metu Anna kuria muziką šiuolaikinio šokio choreografės Jekaterinos Deineko spektakliui. Taip pat nenutraukė ryšių su rež. R. Korostenskiu – rašoma muzika jo naujam filmui.
 
„LIBERTE“ muzika internete:
http://muzika.frype.lt/music/musician.php?mid=20547
 
 
Indrė Sliužinskaitė-Macijauskienė
Renginio organizatorė
Klaipėdos laikrodžių muziejus
indrele@gmail.com
Tel. 8-699-63102

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.08.10