Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

 
PARODA „O AŠ IŠLIKAU“
 
Nuo 2010 m. kovo 20 d.
 

Parodoje eksponuojami akcijos „Neišmesk manęs...“ metu klaipėdiečių ir Lietuvos gyventojų muziejui padovanoti nebenaudojami XX a. antros pusės laikrodžiai. Rengdami parodą norime atsidėkoti akcijoje „Neišmesk manęs...“ dalyvavusiems žmonėms ir prikėlėme jų laikrodžius naujam gyvenimui. Paroda pagyvinama tarybinio laikotarpio muzika, interjero detalėmis, švelniai nukeliančiomis į daugelio lankytojų jaunystės ar vaikystės laikus.

Kiekvienas lankytojas, akcijų metu padovanojęs laikrodį Laikrodžių muziejui vėl atras jį naujai, šįkart parodoje, tarp kitų likimo draugų – įšsaugotų ir atgimusių.

Kiekvienas iš mūsų vienokiais ar kitokiais laikrodžiais sekame laiką. Visi pastebime, kad šie mūsų gyvenimo „palydovai” genda, lūžta, tampa nebemadingi. Vienus laikrodžius keičiame kitais ir taip užmarštin nueina ištikimai tarnavę laiko sergėtojai. Kiekvienas iš mūsų turime tiek senovinių, tiek šiuolaikinių nebereikalingų, „atitarnavusių”, sugedusių laikrodžių, kuriuos išmesti gaila ir pasilikti nelabai norime. Gal tai vestuvinė, gimtadienio ar jubiliejaus dovana, gal brangus atsiminimas iš kelionės...

2002 ir 2009 m. Laikrodžių muziejus skelbė akcijas „Neišmesk manęs...“. Jų metu klaipėdiečių ir miesto svečių prašėme neišmesti laikrodžių, o atnešti juos į Laikrodžių muziejų. Dabar šie laikrodžiai galbūt atrodo neįdomūs, o kaip įdomu juos bus pamatyti ekspozicijoje po 50 metų, ir netgi jau dabartiniu metu. Laikrodžiai naudojami ir Laikrodžių muziejaus edukacinėje veikloje. Žmonės, padovanoję Laikrodžių muziejui laikrodį nemokamai lankėsi muziejaus ekspozicijoje ir maloniai praleido savo laisvalaikį.

Akcija „Neišmesk manęs...“ sulaukė netikėtai didelio susidomėjimo. 2002 m. pirmosios akcijos „Neišmesk manęs...“ metu dalyvavo tik klaipėdiečiai. 2009 m., atnaujinus akciją, laikrodžius dovanojo jau visos Lietuvos gyventojai. Abiejų akcijų metu buvo padovanota virš 270 nebenaudojamų laikrodžių: sieninių, pastatomų ant stalo, rankinių, žadintuvų, ir visdar dovanojami.

Akciją „Neišmesk manęs...“ tęsiame ir 2010 m., nuo pavasario lygiadienio. Artėjant pavasariui daugelis mėgstame atnaujinti namus, švarintis, tvarkytis ir dažnas randame „užslėptus“ nebenaudojamus laikrodžius, kuriuos gaila išmesti. Atneškite juos į Laikrodžių muziejų, neišmeskite jų (Liepų g. 12, Klaipėda, arba teirautis tel. (8-46) 410417, el. paštu klm[at]takas.lt). Kiekvienas padovanojęs Laikrodžių muziejui laikrodį ar kelis gali nemokamai apsilankyti muziejaus ekspozicijoje, susipažinti su senoviniais saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais, apžiūrėti įvairių formų ir dekoro laikrodžius nuo renesanso iki moderno stilių ir apsilankyti parodoje „O aš išlikau“.
 

Indrė Macijauskienė
muziejininkė
Laikrodžių muziejus
Liepų g. 12, Klaipėda
Tel. (8-46) 410417, mob. 8-699-63102
El. paštas: indrele[at]gmail.com

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.08.10