Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: Liepų g. 12, LT-92114, Klaipėda. Tel.: (8-46) 410 413, (8-46) 410 414. Faksas (8-46) 410 417. El. paštas: klm[at]takas.lt.
 
LAIKRODŽIAI IŠ LIETUVOS NACIONALINIŲ MUZIEJŲ RINKINIŲ
Paroda

2012 m. birželio 22 d. – 2014 m. kovo mėn.
 

 

Paroda „Laikrodžiai iš Lietuvos nacionalinių muziejų rinkinių“. Giedrės Kazonienės nuotr.

2012–ieji metai LR Seimo nutarimu paskelbti Muziejų metais. LR Kultūros ministerija patvirtino Muziejų metų programą, kurios vieni iš pagrindinių tikslų – stiprinti muziejų veiklą, didinti jos žinomumą visuomenėje, formuoti visuomenės sampratą apie muziejų kaip besikeičiančią, atvirą ir demokratišką kultūros instituciją, kuri ne tik kaupia, saugo, bet ir patraukliomis formomis atveria sukauptas istorijos, kultūros ir meno vertybes, ugdo visuomenės istorinę ir kultūrinę savimonę, nacionalinį tapatumą ir pilietiškumą, suteikia galimybę jos nariams šviestis ir gilinti turimas žinias, turiningai ir kūrybingai leisti laisvalaikį.

Klaipėdos laikrodžių muziejus (Lietuvos dailės muziejaus padalinys) šiai progai parengė parodą „Laikrodžiai iš Lietuvos nacionalinių muziejų rinkinių“. Šios parodos pagrindinė intencija – apibendrinti ir parodyti muziejaus lankytojams sukauptas laikrodžių kolekcijas keturiuose Lietuvos nacionaliniuose - Lietuvos dailės, Lietuvos nacionalinio, M. K. Čiurlionio dailės muziejuose bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Parodoje kiekvienas iš Jūsų ir turite galimybę pamatyti dalį šių muziejų fonduose sukauptų ir saugomų laikrodžių. Šia paroda siekiama pademonstruoti Lietuvos muziejų metų propaguojamą devizą – muziejų integracijos galimybes, kai vienoje vietoje galima parodyti keleto nacionalinių muziejų “aukso” fondą.

Taip pat, minint Klaipėdos miesto įkūrimo 760 – ąsias metines, ši paroda skiriama klaipėdiečiams ir miesto svečiams iš arčiau susipažinti su Lietuvos muziejuose saugomomis vertybėmis, paskatinti dažniau ir giliau pažvelgti į mūsų šalies turimus lobius.

Dėkojame visiems Lietuvos nacionaliniams muziejams, prisidėjusiems prie parodos parengimo, paskolinusiems – deponavusiems eksponatus šiai unikaliai parodai.

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.06.04