Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

KLAIPĖDOS LAIKRODŽIŲ MUZIEJAUS PARKO EKSPOZICIJOS PROJEKTAS „SFERINIS – POLIEDRINIS SAULĖS LAIKRODIS – KALENDORIUS „LAIKAS VĖŽLIO GREIČIU“
 

Klaipėdos laikrodžių muziejaus (LDM padalinio) kiemelyje, pagal patvirtintą ekspozicijos teminį planą, nuo 1984 m. metodiškai ir nuosekliai yra rengiama veikiančių saulės laikrodžių ekspozicija. Šios ekspozicijos tikslas yra parodyti visų pagrindinių saulės laikrodžių konstrukcijas ir jų veikimo principus.

Ekspozicijoje jau yra įgyvendinta: ekvatorinis s. l., vertikalus s. l. „Laikas ir Klaipėda“, horizontalus s. l. „Vėžlio gyvenimas“, aikštelė “Išmatuok laiką savo šešėliu“, kompozicija „Saulės kelias per žvaigždynus“.

Projektuojamas sferinis - poliedrinis saulės laikrodis - kalendorius „Laikas vėžlio greičiu“ būtų paskutinis akcentas šioje ekspozicijos dalyje ir su kitais, jau įrengtais kūriniais, galutinai suformuotų saulės laikrodžių parką.

     
     

Šis saulės laikrodis – kalendorius būtų statomas jau suformuotoje aikštelėje. Jo formos idėją - vėžlį, besikaitinantį saulutėje, padiktavo jau esantis, simetriškoje kitoje parko aikštelėje, horizontalus s. l. „Vėžlio gyvenimas“. Vėžlio kiauto forma labai tinka šiam projektui – vidinė kiauto dalis būtų taisyklingos įgaubtos rutulio formos sfera (sferinio s. l. skalė), išorinė - būtų nusklembtais kampais suformuotas daugiaplokštuminis paviršius (poliedrinio s. l. skalės). Toks sprendinys būtų semantiškai pagrįstas ir sudarytų vieningos ekspozicijos komplekso įvaizdį. Medžiagos taip pat būtų analogiškos - akmuo ir bronzos elementai.

Įgyvendinus šį projektą muziejaus parkas taptų unikaliu objektu skirtu muziejaus lankytojams, kultūriniams renginiams ir edukaciniams užsiėmimams, skatinantiems Pasaulio ir Visatos pažinimą, gilinant istorijos, dailės žinias, ugdant kultūringą, išprususią jaunąją kartą.

Toks užbaigtas parkas būtų, kiek yra žinoma, vienintelis saulės laikrodžių parkas Europoje, didintų turistų susidomėjimą Lietuvos muziejais, Klaipėdos miestu ir būtų puiki kultūrinė reprezentacinė vieta.

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2014.04.15