Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

EDUKACINĖ PROGRAMA „GAMTOS LAIKRODIS“

3–8 klasių moksleiviams
 

Susipažinsime su gėlių, paukščių ir paties žmogaus biologiniais laikrodžiais. Pasakojama ir žiūrima, kuriomis valandomis išskleidžia ir užmerkia žiedus įvairūs augalai, kada gieda paukščiai, kokie pokyčiai vyksta žmogaus organizme kas valandą. Demonstruojamos skaidrės su gėlių laikrodžiais įvairiose pasaulio šalyse.

Pirmoje užsiėmimo dalyje supažindiname su gėlių pavadinimais ir stebime, kada kokios gėlės išskleidžia ir užmerkia žiedus. Pasakojama apie pirmojo gėlių laikrodžio įkūrėjo Karlo Linėjaus gėlių laikrodį, rodomos nuotraukos.

Demonstruojamos skaidrės su žymiausiais gėlių laikrodžiais pasaulio parkuose.

Po teorinės dalies moksleiviai piešia tokį gėlių laikrodį, kokį norėtų turėti savo parke.

Antra užsiėmimo dalis padeda susivokti paukščių balsų pasaulyje: klausomės paukščių balsų įrašo ir kartu su vaikais spėjame, koks paukštelis čiulba bei kelintą valandą jo čiulbėjimas aktyviausias; kaip atrodo vienas ar kitas paukštis.

Trečioje užsiėmimo dalyje aptariame žmogaus biologinį laikrodį. Mūsų organizmas – tai 24 valandas ištisai veikiantis laikrodis. Pateikiami chronobiologijos mokslo duomenys, kokiomis valandomis mūsų organai yra veikliausi, o kada jie miega.

Nustatome mūsų organizmo mėgstamiausias valandas: kada tinkamiausias laikas ruošti pamokas, kada veikia ilgalaikė atmintis, o kada informacija įsimenama tik trumpam; kada geriausiai eiti pas dantistą, kad jaustume mažiau skausmo.

Kas tokie „vyturiai“ ir „pelėdžiukai“? Kiekvienas vaikas pagal sužinotus bruožus priskiria save vienai ar kitai grupei. Kalbamės, kaip pasistengti gyventi pagal savo vidinį laikrodį. Mokomės skaičiuoti laiką pagal širdies plakimą, pagal kvėpavimą.

Užsiėmimo medžiaga rodoma projektoriumi.

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.12.08