Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: L. Rėzos g. 3, LT-93101, Juodkrantė. Tel. (8-469) 53 323. El. paštas miniatiuru.muziejus[at]zebra.lt

Projektas „Pakelkim burę“

LDM MINIATIŪRŲ MUZIEJAUS KIEME – KŪRYBINĖS VĖTRUNGIŲ DIRBTUVĖS

2012 m. gegužės 26 d. 16 val.

Rimos Stankevičiūtės nuotr.

Bendro LDM Miniatiūrų muziejaus ir Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklos edukacinio projekto „Pakelkim burę” pristatymo metu, gegužės 26 dieną, šeštadienį, 16 val. muziejaus kieme vyko kūrybinės vėtrungių dirbtuvės.

Neringos savivaldybės remiamo projekto „Pakelkim burę“ pristatymo metu, gegužės 26 d. 16 val. LDM Miniatiūrų muziejaus kieme buvo surengtos kūrybinės vėtrungių dirbtuvės projekto dalyviams, parodos lankytojams bei Sakralinės muzikos festivalio „Laudate dominum – 2012“ svečiams iš Klaipėdos, Panevėžio, Zarasų bei Latvijos. Jas vedė LDM Prano Domšaičio galerijos muziejininkės: Rita Legvenytė, Aurelija Malinauskaitė ir Rimantė Stankevičiūtė.

Kūrybinių dirbtuvių lankytojai buvo supažindinti su išskirtinio Kuršių marių žvejų ženklo – kurėno vėtrungės – istorija. Ją kai kurie iš dalyvių išgirdo pirmą sykį. Dirbtuvių metu taip pat buvo pristatyta simbolinė vėtrungių reikšmė, skirtingų įvaizdžių reikšmės, atskleidžiančios daug įvairių faktų apie pačios vėtrungės savininką ir tarsi tampančios jo vizitine kortele.

Vėliau dalyviams buvo pasiūlyta nupiešti savo miesto vėtrungę, atsižvelgiant į žymiausius miesto objektus, išskirtiniausius bruožus, kuriuos būtų galima vaizduoti vėtrungės simbolikoje. Naudodami įvairias priemones kūrybinių dirbtuvių lankytojai sukūrė po atskirą vėtrungę savo atsovaujamam miestui ar miesteliui bei liko labai patenkinti kūrybinio darbo rezultatais.

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.06.04