Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: L. Rėzos g. 3, LT-93101, Juodkrantė. Tel. (8-469) 53 323. El. paštas miniatiuru.muziejus[at]zebra.lt

BENDRAS LDM MINIATIŪRŲ MUZIEJAUS IR JUODKRANTĖS LIUDVIKO RĖZOS JŪRŲ KADETŲ MOKYKLOS EDUKACINIS PROJEKTAS „PAKELKIM BURʓ

Nuo 2012 m. balandžio–rugsėjo mėn.

Rimos Stankevičiūtės nuotr.

Bendras LDM Miniatiūrų muziejaus ir Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklos projektas vyko 2012 m. balandžio–rugsėjo mėnesį. Projekto pristatymas įvyko gegužės 26 d., šeštadienį, 16 val. LDM Miniatiūrų muziejaus kieme. Projektą remia Neringos savivaldybė.

Projektas „Pakelkim burę“ skirtas mokyklinio amžiaus jaunimo kūrybinei saviraiškai lavinti. Jį rėmė Neringos savivaldybė.

Projektas įgyvendinamas 2012 m. balandžio–rugsėjo mėnesiais Lietuvos dailės muziejaus padalinyje Miniatiūrų muziejuje. Jame dalyvavo 22 Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklos 5–9 klasių mokiniai, kuriems talkino dailės mokytoja metodininkė Rasa Hage.

Projekto pradžioje moksleiviai susipažino ne tik su tradiciniu burių vaizdavimu dailėje, bet ir su šiuolaikiniu, konceptualiu menu bei žymiausiais jo kūrėjais. O pagrindiniu kūrybinio proceso tikslu tapo burės transformacija, atsižvelgiant į šiuolaikinės kūrybos principus.

Sužinoję instaliacijos bei konceptualaus meno kūrimo ypatybes, praktinių užsiėmimų metu Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklos patalpose moksleiviai patys mėgino pritaikyti tokį meninės išraiškos būdą netradiciškai vaizduojant burias.

Pasirinktas instaliacijos žanras bei pakankamai erdvi Miniatiūrų muziejaus teritorija suteikė moksleiviams itin plačias kūrybos galimybes. Atitinkamai buvo parinkta ir netradicinė pagrindinė medžiaga burėms — joms naudotas reklaminis tentas, leidžiantis dar laisviau įgyvendinti moksleivių pasirinktus kūrybinius sprendimus.

Iš viso buvo surengti net 24 edukaciniai užsiėmimai, kurių metu kiekviena klasė tapo kūrybine grupe ir kūrė bendrą savo burės viziją, ją keitė, modeliavo bei įgyvendino. Taip buvo sukurtos net 4 instaliacijos: jungtinės penktos–šeštos klasės „Vėjo takas“, septintokų „Akis“, aštuntokų „Laiškas iš jūros“ bei devintokų „Tarp žemės ir dangaus“.

Moksleivių darbai bei stendas su kūrybinio proceso akimirkomis buvo pristatyti 2012 m. gegužės 26 d., 16 valandą LDM miniatiūrų muziejaus kieme. Šio projekto pristatymo metu taip pat buvo surengtos kūrybinės vėtrungių dirbtuvės, kuriose dalyvavo ne tik atidarymo lankytojai, bet ir mokyklos projekto Sakralinės muzikos festivalio „Laudate dominum – 2012“ svečiai.

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2012.08.31