Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: L. Rėzos g. 3, LT-93101, Juodkrantė. Tel. (8-469) 53 323. El. paštas miniatiuru.muziejus[at]zebra.lt

EDUKACINIS PROJEKTAS „ŽVILGSNIS Į KURŠIŲ NERIJĄ“

Projekto dalyvių darbų virtuali paroda 

2013 m. kovo–rugsėjo mėn. Miniatiūrų muziejus įgyvendino projektą „Žvilgsnis į Kuršių neriją“. Muziejus jau penktus metus rengia projektus, kuriuose kartu su Neringos ugdymo įstaigų auklėtiniais įvairiais dailės raiškos būdais interpretuoja Kuršių nerijos vaizdinius. Šiemet balandžio mėn. visos Lietuvos vaikai ir jaunimas buvo pakviesti dalyvauti piešinių konkurse parodoje „Žvilgsnis į Kuršių neriją“. Konkursas siekė paskatinti vaikus ir moksleivius domėtis Kuršių nerijos gamta, legendomis, kultūros, istorijos paminklais, architektūra ar kitais tiesiogiai su šiuo kraštu susijusiais vaizdiniais ir juos kūrybiškai interpretuoti savo piešiniuose.

Nuotr. Mildos Vaitilavičiūtės
 

Nuotr. Mildos Vaitilavičiūtės

Konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo. Darbus atsiuntė 37 ugdymo įstaigų auklėtiniai iš 17 Lietuvos miestų, miestelių: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Palangos, Neringos; Gargždų, Priekulės ir Vėžaičių (Klaipėdos r.); Kaltinėnų (Šilalės r.); Švėkšnos; Kintų ir Grabupių (Šilutės r.); Salantų (Kretingos r.); Viekšnių (Mažeikių r.). Konkursui buvo pateikti net 390 dalyvių piešiniai, iš jų – 102 atspausti ir eksponuojami parodos stenduose.

Piešiniai stebina atlikimo technikų įvairove – pieštukai, flomasteriai, akvarelė, guašas, tušas, pastelė, vaškinės kreidelės. Vyraujantys motyvai – jūra, kopos, laivai, gyvūnai, legendos veikėjai Neringa ir Naglis, Juodkrantės Raganų kalnas, žvejai, žuvys, vėtrungės.

Konkurso dalyvių piešiniai buvo vertinami pagal amžiaus grupes: 5–6 metų, 7–10 metų, 11–14 metų, 15–16 metų. Darbus vertino komisija: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos Kraštotvarkos skyriaus vėdėja Nijolė Piekienė, Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Natalija Lisovskienė, Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos Juodkrantės filialo bibliotekininkė Gražina Vaitkienė ir Prano Domšaičio galerijos muziejininkė Milda Vaitilavičiūtė. Komisija išskyrė net 18 dalyvių darbų.

Gegužės 25 d. 16 val. atidaryta konkurso „Žvilgsnis į Kuršių neriją“ dalyvių paroda, veikė kūrybinės dirbtuvės.

Kūrybinės dirbtuvės.
Nuotr. Mildos Vaitilavičiūtės

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams bei jų mokytojams už aktyvumą ir savitus žvilgsnius į Kuršių neriją.

Projektą remia Neringos savivaldybė
Informacinis rėmėjas – Neringa FM
Projekto partneris – Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokykla

 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.09.25