Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
Adresas: L. Rėzos g. 3, LT-93101, Juodkrantė. Tel. (8-469) 53 323. El. paštas miniatiuru.muziejus[at]zebra.lt

PARODA „SUSIPAŽINKIME: MENO PAŽINIMO CENTRAS“

2013 m. birželio 26 d. – rugsėjo 20 d.
 

Vaidės Gaudiešiūtės fotografija

Paroda „Susipažinkime: Meno pažinimo centras“ pristato jau 25 metus Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje veikiantį Meno pažinimo centrą. Centro uždavinys – rengti ir įgyvendinti edukacines programas įvairaus amžiaus lankytojams – nuo darželinukų iki senjorų. Edukaciniame darbe mums svarbiausia sudominti lankytojus daile ir dailės muziejaus ekspozicijomis, patraukliai ir gyvai pristatyti meno kūrinius, paskatinti lankytojus drąsiau žengti į nuostabų dailės pasaulį, atskleisti kūrybiškumą ir meninius gebėjimus.

Prano Domšaičio galerijos edukacinio darbo formos ir būdai per 25 metus nuolat keitėsi. Prasidėjęs nuo kelių užsiėmimų ir nedidelės mokomosios ekspozicijos, ilgą laiką buvęs tik papildoma galerijos veiklos sritimi, šiuo metu Meno pažinimo centras tapo bene svarbiausiu faktoriumi, pritraukiančiu įvairias visuomenės grupes į muziejų. Šiandien Meno pažinimo centras įsikūręs pirmajame Prano Domšaičio galerijos aukšte, specialiai įrengtose patalpose, kuriose užtenka vietos ir lektoriumui, ir dirbtuvėms, ir vaikų, jaunimo bei pedagogų kūrybos parodoms.

Vieną dieną į Meno pažinimo centrą užėjo vyriškis. Jis perskaitė informaciją laikraštyje apie „Vasaros studijos“ užsiėmimus ir susidomėjo, ką čia galėtų nuveikti jo vaikai. Paklausėme, kas jį paskatino užeiti? Jis atsakė: „Kai aš buvau mokinys, mokytoja mūsų klasę vedė į galeriją, ir tai aš prisimenu iki šiol.“ Išgirsti tokius žodžius – geriausias mūsų darbo muziejuje įvertinimas.

Parodoje pristatome tris Meno pažinimo centro veiklos sritis.


EDUKACINIS PROJEKTAS „ŽVILGSNIS Į KURŠIŲ NERIJĄ“

Jau penkti metai Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje Prano Domšaičio galerijos muziejininkai įgyvendina edukacinius projektu Kuršių nerijos moksleiviams ir jaunimui, kuriuos nuolat remia Neringos savivaldybė. Šiemet surengėme piešinių konkursą „Žvilgsnis į Kuršių neriją“ ir pakvietėme dalyvauti jame visos Lietuvos vaikus. Konkursu siekėme paskatinti vaikus ir moksleivius domėtis Kuršių nerijos gamta, legendomis, kultūros, istorijos paminklais, architektūra ar kitais tiesiogiai su šiuo kraštu susijusiais vaizdiniais ir juos kūrybiškai interpretuoti savo piešiniuose.

Konkursas sulaukė didžiulio susidomėjimo. Darbus atsiuntė 37-ių ugdymo įstaigų auklėtiniai iš 17-os Lietuvos miestų, miestelių: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Palangos, Neringos; Gargždų, Priekulės ir Vėžaičių (Klaipėdos r.); Kaltinėnų (Šilalės r.); Švėkšnos; Kintų ir Grabupių (Šilutės r.); Salantų (Kretingos r.); Viekšnių (Mažeikių r.). Konkursui buvo pateikti net 390 dalyvių piešiniai, iš jų – 102 eksponuojami parodos stenduose po atviru dangumi. Kitus konkursui pateiktus darbus pamatysite šioje parodoje.

Piešiniai stebina atlikimo technikų įvairove – pieštukai, flomasteriai, akvarelė, guašas, tušas, pastelė, vaškinės kreidelės. Vyraujantys motyvai – jūra, kopos, laivai, gyvūnai, legendos veikėjai Neringa ir Naglis, Juodkrantės Raganų kalnas, žvejai, žuvys, vėtrungės.


DAILĖS STUDIJA SUAUGUSIEMS

Dailės studija suaugusiems Prano Domšaičio galerijoje veikia jau septynerius metus, nuo 2006-ųjų. Sėkmingas Meno pažinimo centro edukacinis projektas tapo nuolatine veikla. Dailės studijos tikslai – suteikti erdvę klaipėdiečių kūrybinei saviraiškai ir bendravimui, supažindinti su pagrindinėmis vaizduojamojo meno šakomis, puoselėti estetinį suvokimą, formuoti stebėjimo ir interpretavimo įgūdžius, išbandyti įvairius dailės kūrimo stilius, būdus, technikas, medžiagas. Šiuo metu studijoje lankosi per 20 įvairaus amžiaus ir profesijų miestiečių, dauguma – moterys. Daugelis į studiją ateinančių mėgsta, nori piešti, tačiau nedrįsta to daryti namuose savarankiškai. Kai kurie prisipažįsta, jog bijo į rankas paimti pieštukus ar teptuką po to, kai buvo sukritikuoti vaikystėje. Kiti akcentuoja terapinę meno svarbą – būdami meniškoje Prano Domšaičio galerijos aplinkoje, kurdami ir bendraudami su bendraminčiais jie pailsi po darbo, atsipalaiduoja nuo rūpesčių. Vasaromis studijos nariai rengia vienos dienos plenerus Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje.


PROJEKTAS „MUZIEJUS–MOKYKLA–MOKSLEIVIS. MUZIEJŲ IR BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ NACIONALINIS PARTNERYSTĖS TINKLAS“

Lietuvos muziejų asociacija 2011 m. lapkričio mėn.–2014 m. gegužės mėn. vykdo projektą „Muziejus–mokykla–moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“, finansuojamą iš Europos Sąjungos socialinio fondo lėšų. Projekto tikslas – bendrojo lavinimo mokykloms bendradarbiaujant su muziejais ir naudojantis jų ištekliais, plėtoti neformaliojo švietimo paslaugas, tobulinti mokinių ugdymo procesą. Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos antrojo prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekte dalyvauja 18 muziejų iš visos Lietuvos.

Į projektą įsitraukė ir Lietuvos dailės muziejaus padaliniai – Nacionalinė dailės galerija ir Prano Domšaičio galerija. Prano Domšaičio galerija parengė bendros LDM edukacinės programos „XX–XXI a. Lietuvos dailė“ modulį „Spalvų ekspresas“, kurį sudaro aštuonių akademinių valandų programa. Projekte dalyvauja 15 Klaipėdos bendrojo lavinimo įstaigų.

Moduliui įgyvendinti Prano Domšaičio galerijoje yra sukurta mokymo ir mokymosi aplinka. Mobili tapytojo dirbtuvė, aprūpinta molbertais ir kita įranga, keliauja po galerijos sales, kurios užsiėmimų metu tampa aktyvios kūrybos lauku – dalyviai gyvai analizuoja meno kūrinius, įvairiai juos interpretuoja, kuria jų aplinkoje. Stacionarus lektoriumas įrengtas vienoje iš galerijos patalpų. Jame vyksta praktinės kūrybinės veiklos, vaizdinės medžiagos peržiūros, pokalbiai ir diskusijos. Praktinės kūrybinės veiklos metu siekiama, kad moksleiviai suvoktų dailės kūrinio radimosi procesą, todėl projekto dalyviai analizuoja dailininkų kūrinius, kuria eskizus, bando įvairias tapybos technikas.
 

Deimjano Gološčiapovo (14 m.) darbas

Agnės Černikaitės (10 m.) darbas

Patricijos Daugėlaitės (8 m.) darbas


 

 

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8881

  Tinklalapis atnaujintas 2013.07.05