Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią

Adresas: L. Rėzos g. 3, LT-93101 Juodkrantė. Tel. (8-469) 53 323

Tarptautinio meninio projekto „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejus“ paroda

2014 m. birželio 6 d. – liepos 20 d.

 Algirdas Vadoklis. Bažnyčia Tolminkiemyje. 2011Dalia Skirdailaitė. Klebonija. 2011
 

 

S. Gogorian. Tolminkiemis. 2011

 
 
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius 2011–2013 m. įgyvendino tarptautinį tęstinį projektą „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejus“, skirtą lietuvių literatūros pradininko jubiliejui paminėti. Projektu buvo siekiama prisiminti Lietuvos kultūrai svarbios asmenybės kūrybą ir gyvenimą, rasti naujų, šiuolaikinių jo kūrinių interpretacijų vaizduojamajame mene, priminti rašytojo tekstų unikalumą ir istorinę reikšmę. Gamtos ir žmonių aprašymų vaizdingumas, siužetų įvairovė poemoje „Metai“, autoriaus asmenybė ir gyvenimas įkvėpė tapytojus, grafikus, skulptorius ir taikomosios dailės atstovus kūrybai.

2011 m. vyko pirmasis projekto etapas. Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje (Čistyje Prudai) buvo surengtas tapytojų pleneras, kuriame dalyvavo dešimt Klaipėdos ir Kaliningrado (Rusijos Federacija) dailininkų. Plenero metu sukurtų tapybos darbų parodos tais pačiais metais vyko Kaliningrade, Klaipėdoje, Vilniuje, Suomijoje. 2012 m. LDS Klaipėdos skyrius pakvietė dalyvauti projekte Klaipėdos ir Kaliningrado grafikus, jų kūriniai eksponuoti parodose Klaipėdoje, Kaliningrade ir Palangoje. 2013 m. K. Donelaičio jubiliejaus tema kūrė skulptoriai, mažosios plastikos ir taikomosios dailės meistrai, darbai buvo pristatyti parodoje „Mažoji plastika. Gintaras“, kuri vyko Klaipėdoje ir Kaliningrade.

2014-aisiais, K. Donelaičio metais, LDS Klaipėdos skyrius simboliškai apibendrins tęstinio projekto rezultatus parodoje, kuri rugpjūčio mėnesį bus surengta Klaipėdoje. Paroda Miniatiūrų muziejuje pristato projekto metu sukurtus tapybos darbus.

Projekto rėmėjai
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Klaipėdos miesto savivaldybė

Projekto partneriai
Lietuvos Respublikos Generalinis konsulatas Kaliningrade Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus ir jo filialas, Kristijono Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje

Parodos organizatoriai
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Lietuvos dailės muziejus
 
 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2014.06.04