Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią
BENDRAS LDM PRANO DOMŠAIČIO GALERIJOS, MINIATIŪRŲ MUZIEJAUS, JUODKRANTĖS LIUDVIKO RĖZOS JŪRŲ KADETŲ MOKYKLOS KŪRYBINIS PROJEKTAS „VĖDUOKLĖ – VĖJUI DUOKLĖ“


Veikė 2009 m. gegužės 30 d. – rugsėjo 1 d.
Mokomės eskizuoti2009 m. gegužės 30 d. Lietuvos dailės muziejaus padalinyje Miniatiūrų muziejuje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) vyko vienas iš Neringos vasaros sezono atidarymo šventės „Nida 2009 m.“ renginių: bendras LDM Prano Domšaičio galerijos, Miniatiūrų muziejaus, Juodkrantės Liudviko Rėzos jūrų kadetų mokyklos kūrybinio projekto „Vėduoklė – vėjui duoklė“ pristatymas.

Projektas buvo skirtas supažindinti Neringos jaunimą su dailės paveldu, saugomu LDM Miniatiūrų muziejuje ir šiuolaikiniu menu, jo raiškos būdais bei formomis. Projektas buvo pradėtas šių metų balandžio mėn., kada LDM Prano Domšaičio galerijos muziejininkės supažindino 7–10 klasių mokinius su Miniatiūrų muziejuje eksponuojamomis vėduoklėmis ir kitais smulkiais taikomosios dailės pavyzdžiais, papasakojo apie šiuolaikinį meną, pademonstravo jo pavyzdžius. Renginyje dalyvavo 30 moksleivių. Projekto dalyviai ieškojo vėduoklių asociacijų (vėjo, paukščio sparno, žuvies uodegos ir kt.) gamtoje, kūrė eskizus, projektavo. Mokinių idėjos, veikiamos muziejaus aplinkos, gamtos pastebėjimų, atsispindėjo eskizuose. Pagal juos buvo sugalvota sukurti penkias erdvines kompozicijas, kuriose vyrautų gamtos saugojimo, jos ryšio su žmogumi idėjos. Mokiniai kartu su muziejininkėmis aptarė iš kokių medžiagų bus padaryti kūrybiniai darbai.

Projekto dalyviai gegužės 27–28 d. muziejaus kiemelyje iš medžio, vielos tinklo, polietileno, virvių ir kitų randamų gamtoje medžiagų kurė šias erdvines kompozicijas: „Pėdsakai“, „Jūrų vėduoklė“, „Drugžuvė“, „Vėjų gaudyklė“ ir „Voratinklis“.

Gegužės 30 d. Miniatiūrų muziejuje buvo atidaryta fotografijų ir eskizų paroda, pristatanti projekto „Vėduoklė – vėjui duoklė“ kūrybos procesą.

Projektą remė Neringos savivaldybė.

 
LDM Prano Domšaičio galerijos informacija
 
Projekto pristatymas.
Stovi iš kairės trečias Neringos meras Vigantas Giedraitis
. A. Valutytės fotografija
Kompozicijos „Drugžuvė“ autoriai. K. Jokubavičienės fotografija Kompozicija „Vėduoklė“. K. Jokubavičienės fotografija
Parodos, skirtos projektui „Vėduoklė – vėjui duoklė“,
atidarymas. A. Valutytės
Parodos, skirtos projektui „Vėduoklė – vėjų duoklė“, atidarymas.
Miniatiūrų muziejus,  2009 m. gegužės 30 d. A. Valutytės fotografija
Kompozicija „Voratinklis“. K. Jokubavičienės fotografija
 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

  Tinklalapis atnaujintas 2011.08.10