Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


Antanas Žukauskas

 

Skulptorius. Gimė 1939 m. kovo 9 d. Anykščių raj. Penionių kaime. 1966 m. baigė tuometinį Lietuvos Valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Yra surengęs 18 autorinių parodų, dalyvavęs 102-ose Lietuvos ir tarptautinėse parodose Latvijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Suomijoje, Anglijoje, Japonijoje, JAV, Belgijoje ir kt. 26 kartus buvo apdovanotas šių parodų laureato diplomais, padėkomis. Nuo 1974 m. priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai. Skulptoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai, galerijos, kolekcininkai.

Penkiasdešimt A. Žukausko sukurtų monumentų, paminklų, dekoratyvinių figūrų yra pastatyta Lietuvos ir užsienio miestų viešosiose erdvėse. Tai monumentas fašizmo aukoms Kaišiadoryse, paminklai Jonui Basanavičiui, Vincui Kudirkai, poetui Antanui Jonynui, kompozitoriui Jonui Švedui ir kt. Vydūno skulptūra iškeliavusi į Detmoldo muziejų (Vokietija). Jo sukurtas rašytojo A. Žukausko-Vienuolio bareljefas yra Tbilisyje (Gruzija). Figūra „Džiugesys“ – Las Vegase (JAV). Skulptorius kuria savo darbus iš akmens, metalo, medžio. Kūriniai įvairių formatų – nuo smulkių iki pat didžiulių erdvinių asambliažų.

Ryškūs ir puikiai įvertinti šio dailininko darbai Lietuvos pinigų kūrimo istorijoje. Laimėjęs konkursus, A. Žukauskas yra sukūręs lietuviškas apyvartines monetas ir daugelį proginių monetų – Sausio 13-osios atminimui, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių monetų seriją, Lietuvos karaliaus Mindaugo monetą ir kitas.

Dabar skulptorius yra įsijungęs į tarptautinį projektą „Lietuvos kultūra Europoje per formą“. Tam Antanas Žukauskas jau surengė šešetą autorinių parodų Kėdainiuose, Leipcige, Klaipėdoje, Briuselyje ir Vilniuje, Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje.

2007 m. LDM Radvilų rūmuose surengta A. Žukausko darbų paroda, skirta jo kūrybos 40-mečiui. Joje buvo eksponuojama per du šimtai šio autoriaus kūrinių – skulptūrų, bareljefų, asambliažų, apyvartinių bei kolekcinių monetų, medalių ir grafinių projektų. Po šios parodos dar numatyta kūrinius parodyti Romoje ir Londone.


Tekstas parengtas 2009-07-01 pagal interneto svetainės http://www.ldm.lt informaciją (http://www.ldm.lt/RRM/A.Zukauskas_info_pranesimas.htm, žiūrėta 2009-07-01).

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.09