Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


Ugnius Gelguda

 

Fotografas. Gimė 1977 metais. Gyvena ir kuria Vilniuje. 2000–2006 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, kur įgijo vizualinių menų bakalauro bei foto ir medijos meno magistro laipsnius. Tai vienas ryškiausiai kuriančių šiuolaikinių menininkų, kuriems fotografija yra pagrindinė raiškos priemonė. Nuo 2000 m. autorius aktyviai dalyvauja parodose. Jo kūryba yra žinoma bei vertinama tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 2001 m. jam įteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos prizas (paroda „Debiutas“), 2006 m. pelnytas Lietuvos Kultūros ministerijos apdovanojimas už geriausią profesionalaus menininko debiutą, 2007 m. – Maskvos tarptautinio meno festivalio apdovanojimas už instaliaciją „Žalgiris“.

2008 m. spalį Salamankoje atidarytoje tarptautinėje parodoje Rock my religion jis pristatytas šalia tokių žymių menininkų, kaip Andy Warhol, Yoko Ono, Robert Frank ir kitų.

Menininkas dirba tiek individualiai, tiek bendradarbiaudamas įvairiuose tarpdisciplininiuose projektuose.

Per pastaruosius keletą metų menininko kūryboje išryškėjo dvi tendencijos: tai kritinis santykis su fotografijos medija ir įvairių socialinių sambūvių fiksavimas – dokumentavimas. Jis atsisako plačių panoraminių kompozicijų bei realistiškai tikslaus vaizdo ir susitelkia ties fragmentais bei detalėmis. Šitaip siekiama atskleisti fotografijos, kaip tiesą patvirtinančio dokumento, ribotumą. Menininkas, trindamas realybės ir iliuzijos ribas, paneigia fotografijos monumentaliąją funkciją dokumentiškai atspindėti pasaulį. Ugnius Gelguda fotografijoje išreiškia tipišką šiuolaikinio didmiesčio gyventojo poziciją – susvetimėjimą ir uždarumą. Fotografijų objektu jis yra pasirinkęs anoniminius praeivius. Tačiau menininkas nesistengia dokumentuoti ir įamžinti savo aplinkos ar įvykių, priešingai, fotoaparato blykste autorius „išdegina“ identifikaciją. Fotografija jam – subjektyvi santykio su erdve ir laiku refleksija.

Nors fotografija yra pagrindinė U. Gelgudos raiškos priemonė, jis neapsiriboja tradicinėmis fotografijos kūrimo ir reprezentavimo formomis. Jis yra sukūręs ir videodarbų, ir audiovizualinių instaliacijų.


Tekstas parengtas 2009-07-01 pagal interneto svetainės http://www.ldm.lt (http://www.ldm.lt/VPG/Sutkus_Gelguda.htm#Ugnius%20Gelguda, žiūrėta 2009-07-01) informaciją ir pagal Nacionalinės dailės galerijos informacijos centro interneto svetainės http://ic.ndg.lt (http://ic.ndg.lt/index.php?id=16, žiūrėta 2009-07-01) informaciją.

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.09