Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


Juozas Laivys

 

Vizualinio meno atstovas. Gimė 1976 metais. 1994–1995 m. studijavo transporto ekonomiką Vilniaus Gedimino technikos universitete. Šias studijas metė ir 1995 m. įstojo į Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo skulptūrą. 2001 m. akademiją baigė ir įgijo menų magistro laipsnį. 2004 m. stažavosi Lijono nacionalinėje dailės mokykloje (Ecole National des Beaux-Arts de Lyon, Prancūzija). Parodose ir simpoziumuose dalyvauja nuo 1995 metų.

2007 m. J. Laiviui paskirta valstybinė Jaunojo kūrėjo premija. Savo kūryboje jis vadovaujasi sunkiai klasifikuojamo idėjų meno principais. Menininko kūryba apima eksperimentines akcijas, idėjų ir objektų serijas, kuriomis jis fiksuoja kasdienybės procesų srautą, per daug į jį nesikišdamas. Jo akcijos neretai ironiškos, eksploatuojančios kasdienės nepastebimos ir nereikšmingos realybės lygmenį. Menininkas tarsi nieko neteigia, tik siūlo įsitraukti į veiksmus, balansuojančius ant absurdo, žaidimo ir reikšmingo įvykio ribos. Jis dažnai atsisako materialių objektų kūrimo ir gilinasi į grynąsias idėjas, kurias padiktuoja specifinė vieta, laikas, aktualūs įvykiai ir subjektyvios meninės vizijos.

Konceptualizmo ir minimalizmo nuostatomis paremta Juozo Laivio kūryba nuosekliai įsilieja į Vakarų šiuolaikinio meno, puoselėjančio kritiškąją kryptį ir komentuojančio aktualius visuomenės reiškinius, lauką.

J. Laivio kūrinių jau yra įsigiję Vienos Taikomojo meno muziejus, Vilniaus muzikos ir meno biblioteka bei privatūs kolekcininkai.


Tekstas parengtas 2009-07-27 pagal interneto svtainių http://www.youngartists.lt (http://www.youngartists.lt/?page=artists&language=lt&branch=visual&artist_id=166, žiūrėta 2009-07-28) ir http://www.ldm.lt (http://www.ldm.lt/RRM/Latvio.htm, žiūrėta 2009-07-28) informaciją.

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.09