Į pradžią  Struktūra  Kontaktai 
English       
   
 
      Laiškams      
 
     
 

Į skyriaus
pradžią


Elias Hassos

 

Fotografas. Elias Hassos gimė 1968 m. Miunchene. Nuo 1992–1995 m. studijavo Miuncheno fotodizaino akademijoje. Baigęs studijas, pradėjo dalyvauti grupinėse parodose, surengė individualias parodas Miuncheno fotografijos muziejuje, Berlyno Bethanien meno centre, Amsterdamo, Antverpeno, Los Andželo meno galerijose. Fotografo darbų turi įsigiję Modernaus meno muziejus Miunchene ir Los Andželo meno muziejus. Dirba kaip laisvas menininkas.

Parodoje autorius pristato fotografijas, kuriose vyrauja labai paprasti motyvai: vaikų, moterų portretai, gyvūnai, medžiai, smulkios detalės. Šis iš pirmo žvilgsnio atsitiktinių vaizdų rinkinys atskleidžia Elias Hassos gebėjimą fotografuojamą objektą tarsi izoliuoti nuo jį supančios aplinkos ir paprastame motyve, mažoje detalėje pamatyti prasmę bei pateikti tai kaip universalius ženklus, simbolius. Nuotaikingi Elias Hassos kūriniai alsuoja meile žmogui. Jo kūrybai įtakos turėjo kelionės po Azijos kraštus, pažintis su Tolimaisiais Rytais, budizmu. Anot menotyrininkės Kristinos Jokubavičienės, E. Hassos fotografijos ypatingos savo humanistiniu užtaisu. „Per detalę, per paprastą, atrodo, visai nereikšmingą motyvą autorius priverčia žiūrovą sustoti ir pamąstyti apie labai paprastus, kasdienius dalykus – žmogų, gamtą, aplinką, – dalinosi mintimis menotyrininkė. – Žavi minimalizmas, vaizdo švara. Kartu tai turi daug prasmės, gilumos. Tai ne šiaip žaidimas motyvais. Ir tai išskiria šią parodą šiuolaikinės fotografijos kontekste. Joje nėra nei agresijos, nei drastiškumo. Čia tokie paprasti dalykai, kurie turėtų padėti žmogui pasižiūrėti ir į save.“


Tekstas parengtas 2009-07-08 pagal interneto svetainės http://www.ldm.lt (žiūrėta 2009-07-01) informaciją, „Klaipėdos dienos“ informaciją.

 

 

 
 
 
[Į pradžią] [Struktūra] [Kontaktai] [Informacija] [Pastatai] [Ekspozicijos]
[
Parodos] [Rinkiniai] [Projektai] [Gidams] [Edukacija] [Dailininkai]
[
Meno biblioteka, archyvas, fototeka] [Virtualios parodos] [Muziejaus bičiuliai]
[
Parduodami leidiniai] [Naudingos nuorodos] [Žiniasklaidai]
 

© Lietuvos dailės muziejus

Tinklalapis atnaujintas 2011.08.09